Yükleniyor...

Crypto.com’dan 400 Milyon Dolarlık Aktarma Hatası

CryptoCom, Gate adlı rakip kripto borsasına yanlışlıkla 320 binden fazla ETH (yaklaşık 400 milyon dolar) gönderdi.

Crypto.comdan 400 Milyon Dolarlik Aktarma Hatasi

CryptoCom, Gate adlı rakip kripto borsasına yanlışlıkla 320 binden fazla ETH (yaklaşık 400 milyon dolar) gönderdi.

Crypto.com, ilk kez böyle bir hata yapmıyor. Geçen yıl, bir Crypto.com çalışanı yanlışlıkla bir müşteriye 7,1 milyon dolardan fazlasını transfer etti. Daha sonra firma, fonların iadesi için kişiye dava açtı. Bu kez bir kişiye değil, kripto para borsasına transfer gerçekleştirildi.

Crypto.com, Yanlışlıkla 400 Milyon Dolar Değerinde ETH Aktardı

Crypto.com, 21 Ekim’de Gate adlı rakip kripto borsasına yanlışlıkla 320 binden fazla ETH (yaklaşık 400 milyon dolar) gönderdi. Bu, bugün bir Twitter kullanıcısının neden büyük miktarda ETH’nin Crypto’dan aniden çıktığını soran bir ekran görüntüsü yayınlamasından sonra ortaya çıktı.

Firmanın CEO’su Kris Marszalek, tweet’e yanıt vererek transferin insan hatasından kaynaklandığını söyledi. Marszalek, ekibinden birinin rezervlerindeki ETH’nin yaklaşık yüzde 80’ini yanlışlıkla beyaz listedeki bir borsaya gönderdiğini söyledi. Fonların yeni bir soğuk depolama cüzdanına taşınmasının planlandığını da belirtti.

Marszalek‘in konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“Bunun yeni bir soğuk depolama adresine taşınması gerekiyordu, ancak beyaz listedeki bir harici borsa adresine gönderildi. Gate ekibiyle birlikte çalıştık ve fonlar daha sonra soğuk cüzdan adresimize iade edildi”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner