Yükleniyor...

Crypto Punk NFT’lerini Satın Alan Ethereum (ETH) Balinası Kim?

Tek bir alıcı, CryptoPunk NFT arzının %1'inden fazlasını satın alarak, toplamda 6 milyon dolardan fazla harcadı.

crypto punk

Tek bir alıcı, CryptoPunk NFT arzının %1’inden fazlasını satın alarak, toplamda 6 milyon dolardan fazla harcadı. Alıcı satın almaya da devam ediyor.

Eğer CryptoPunk almayı düşünüyorsanız, makul bir fiyata alma şansınız azalıyor olabilir.

Bunun nedeni, bir Ethereum (ETH) balinasının CryptoPunk NFT’lerini satın almaya başlamasıdır. Tek bir cüzdan üzerinden 24 ila 29 ETH arasında değişen fiyatlarla, 100’den fazla NFT satın alımı gerçekleşti. Bu 6 milyon dolardan daha fazla harcama yapıldığı anlamına geliyor.

CryptoPunks NFT’leri, her biri kendine özgü özelliklere sahip, serseri görünümlü karakterlerin 10.000 pikselli görüntüleridir. Punklar Alien, Ape, Zombie ve Human şeklinde sınıflandırılır. Burada Human haricindekiler daha nadir bulunur.

Bugün tek bir Zombie Punk NFT’si 850 ETH karşılığında (yaklaşık 2.08 milyon dolar) satın alındı. Ancak bundan daha yüksek bir satış da gerçekleşti.

Bugün erken saatlerde başlayan çılgınlığı neyin tetiklediği belli değil. New Yorker’da NFT kulüpleriyle ilgili bir özellik, işlerin yürümesine yardımcı olmuş olabilir. Gary Vaynerchuk, bugün 1.600 ETH (yaklaşık 3.7 milyon dolar) karşılığında Crypto Punk #2140’ı satın aldı. Daha sonra bir başkası da 5217 numaralı NFT için 2.250 ETH (yaklaşık 5.4 milyon dolar) ödedi. Satışlar, CryptoPunk tarihinde sırasıyla dördüncü ve üçüncü en büyük satışlar olarak yer aldı.

Yalnızca 10.000 adet Punk olmasına karşın, oldukça aktif bir “yeniden satış” piyasası var. Şu anda bir Punk satın almak için en az 28.99 ETH ödemeniz gerekiyor.

NFT’leri satın alan balina hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmiyor. Balinanın satın almayı ne zaman bırakacağı ve daha sonra neye yöneleceği ise merak konusu olmayı sürdürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner