CryptoCom, İspanya'da Düzenleyici Onay Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

CryptoCom, İspanya’da Düzenleyici Onay Aldı

CryptoCom, kapsamlı uyumluluk süreçlerinin ardından İspanya'dan düzenleyici onay aldı.

ispanya cryptocom

CryptoCom, kapsamlı uyumluluk süreçlerinin ardından İspanya‘dan düzenleyici onay aldı.

Kripto para borsalarının düzenleyiciler ile süren çatışmaları gündeminde, birkaç borsanın attığı yeni hamleler gündem oldu. Binance, Kazakistan’a genişlerken Coinbase de Avrupa’ya yanaşıyor. Diğer taraftan CryptoCom, sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak İspanya’da kayıt edildi. Borsa, İspanya’dan düzenleyici onayını aldı.

CryptoCom, İspanya’da Onaylandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CryptoCom, düzenleme ve uyumluluk süreçleri kapsamında İspanya Merkez Bankası‘na kayıt oldu. Borsa, İspanya‘da sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) olarak lisans altına girdi.

İspanya’daki bu kayıt, CryptoCom’un ülkedeki çeşitli uyumluluk süreçlerini kapsıyor. Özellikle kara para aklama ve mali suçlar konusunda denetlenen borsa, ayrıntılı incelemeyi geçerek lisansına kavuştu. Bu lisans ile birlikte borsa, İspanya’daki kripto müşterilerine ürün ve hizmetler sunabilecek.

İspanya Merkez Bankası, kripto hizmet sağlayıcıları için 2021 yılında kayıt defterini açmıştı. Binance, Bitstamp ve bankacılık kuruluşu BVNK gibi platformlar İspanya’ya kayıt oldu. CryptoCom, İspanya’ya kayıt olan bir diğer kripto hizmet sağlayıcısı oldu.

Kripto borsaları ABD tarafında her ne kadar baskılarla mücadele etse de dünyanın geri kalanında uyumlu süreçlerden geçiyor. Birçok borsa, özellikle Avrupa ve Asya‘da faaliyetlerini genişletmeye devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x