Yükleniyor...

CryptoCom’un Avustralya’daki Davası Görüldü

CryptoCom'un, teknik bir aksaklık nedeniyle bir kullanıcısına yaklaşık 10 milyon dolar göndermesi üzerine açılan davada mahkeme görüldü.

CryptoCom Yanlislikla Bir Kisiye 10 Milyon Dolar Gonderdi

CryptoCom‘un, teknik bir aksaklık nedeniyle bir kullanıcısına yaklaşık 10 milyon dolar göndermesi üzerine açılan davada mahkeme görüldü.

CryptoCom teknik ekibi, yaşanan durumu Excel tablosuna yanlış veri girilmesiyle ilişkilendirdi. Avustralyalı bir kullanıcı hesabında gördüğü milyon dolarlar ile varlık alımı gerçekleştirdi. Bir yıl sonunda gerçekleşen mahkemede, kullanıcı haksızlığa uğradığını savundu.

CryptoCom ve Kullanıcı Arasındaki Dava Gerçekleşti

Kripto borsası CryptoCom‘un yaptığı bu hata mahkemeye taşındı. Hesabına milyonlarca dolar geçen Thevamanogari Manivel, ortağı Jatinder Singh ile birlikte milyon dolarlık bir malikane satın aldığı biliniyor. Ayrıca Malezya banka hesaplarına da milyonlarca dolar gönderdiği iddia edildi.

Manivel, milyon dolarlık ödemeyi Mayıs 2021’de aldı ancak şirketin bunu fark etmesi zaman aldı. Kripto borsası, konuyu yüksek mahkemeye taşıdı. Uzun bir soruşturmanın ardından Manivel ve Singh, ülke değiştirirken yakalandılar.

Paranın çoğunluğu geri ödendi, ancak mahkeme akrabalara hediye edilen paraların da geri alınmasına karar verdi. Ayrıca mahkeme, malikaneye de el konulmasına karar verdi. CryptoCom tarafı, ödenmemiş kısmın yaklaşık 1,9 milyon dolar olduğunu belirtti.

CryptoCom ve Kullanici Arasindaki Dava Gerceklesti 1

Mahkemeye videolu konferansla katılan Manivel, haksızlığa uğradığını belirtti. Paranın borsadan gelen bir ödül olduğunu düşündüğünü aktardı. Bu savunma üzerine, CryptoCom uyum görevlisi Michi Chan Fores açıklamalarda bulundu. Fores, olayın Excel kayıtlarını yöneten bir çalışanın hatası olduğunu aktardı. Kayıtların incelenmesini talep eden Fores, hiçbir kullanıcıya böyle bir ödül dağıtımı yapılmadığını belirtti.

Hapishaneden video bağlantısıyla mahkemeye çıkan Manivel ve Singh, haksızlığa uğradıklarını ve tahliye edilmeyi beklediklerini dile getirdiler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner