Yükleniyor...

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin Rallisinin Yakında Başlayabileceğini Söyledi

CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, bir sonraki Bitcoin rallisinin yakında başlayabileceğini söyledi.

cryptoquant

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bir sonraki Bitcoin rallisinin yakında başlayabileceğini söyledi.

Ju, ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan USDC’nin borsalara akmasıyla, rallinin başlayabileceğini kaydetti.

CryptoQuant CEO’su, Rallinin Başlayabileceğini Düşünüyor

CryptoQuant CEO’su, Ju, Bitcoin rallisi için yeni bir göstergeye dikkat çekti.

Ju tarafından aktarılan verilere göre, dolaşımdaki USDC arzının %94’lük kısmı borsaların dışında yer alıyor. Bu arzın büyük bir kısmı, BlackRock, Fidelity ve Goldman Sachs gibi geleneksel finans kurumlarına ait.

Ju, bu kurumların müşterilerinin USDC için emir verdiği takdirde, token’ların piyasalarda yer alacağını ve bunun da Bitcoin rallisini tetikleyeceğini söyledi.

Ayrıca, kurumsal yatırımcıların favori stablecoin’i USDC’nin aksine, BUSD ve USDT gibi stablecoin’lerin hali hazırda borsalara akmaya devam ettiğine dikkat çekti.

BUSD, yaşanan ayı piyasasına rağmen borsalara hızlı bir biçimde akmaya devam ediyor. TOplam arzın %70’lik kısmı borsalarda yer alıyor. USDT arzının ise %25’i borsalarda yer alıyor.

Bununla birlikte Bitcoin hash oranı da artış gösteriyor. Bu ölçüm de yatırımcıların güvenini ölçmek açısından kritik bir önem taşıyor. YCharts’ın verilerine göre Bitcoin hash rate, son 12 ayda %90’ın üzerinde artış gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner