Yükleniyor...

Dapper Labs, Rus Bağlantısı Olan Cüzdanlardaki Fonları Dondurdu

NFT şirketi Dapper Labs, Rusya ile bağlantısı olan cüzdanlardaki fonları, yeni AB yaptırımları sebebiyle dondurdu.

dapper labs

NFT şirketi Dapper Labs, Rusya ile bağlantısı olan cüzdanlardaki fonları, yeni AB yaptırımları sebebiyle dondurdu.

Şirket, sızan bir e-postaya göre, Rusya ile bağlantısı olan müşterilerin fonlarını, miktarı ne olursa olsun dondurmak zorunda kaldı.

Dapper Labs, AB Düzenlemelerine Uyuyor

AB, kısa bir süre önce daha geniş bir yaptırım paketinin parçası olarak Rus hesaplarından yapılacak kripto ödemelerini yasakladı.

Moskova merkezli olduğu belirtilen @Crypto_Braniac isimli Twitter hesabı, NFT şirketini de etiketleyerek Dapper Labs mektubunun bir kopyasını Twitter’a gönderdi.

The Block, daha önce Rusya’da ikamet etmiş bir başka kullanıcıdan mektubun bir kopyasını aldı.

Kanada merkezli NFT şirketi Dapper Labs, konuyla ilgili olarak bir yorum yapmış değil.

Şirket tarafından gönderilen mektupta “verilen rahatsızlık” için özür dilenirken, müşterilerin NFT’lerini görebileceklerini ancak bunları başka cüzdanlara satamayacakları ve aktaramayacakları vurgulandı. Mektup, AB’nin Rusya’ya yönelik son mali yaptırımlarına bir kez daha atıfta bulunuyor.

AB’nin uyguladığı yeni yaptırımlar, 10.000 avroluk kripto sınırını da ortadan kaldırarak, ülke ile kripto bağlantısının tamamen kesilmesini sağladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner