Yükleniyor...

CryptoQuant CEO’suna Göre Facebook Gibi Şirketler Yakında Bitcoin (BTC) Alabilir

CryptoQuant CEO'su, Bitcoin (BTC) temellerinin ve kurumsal talebin eskisi gibi güçlü olduğuna inanıyor.

facebook bitcoin cryptoquant

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin (BTC) temellerinin ve kurumsal talebin eskisi gibi güçlü olduğuna inanıyor. Ayrıca Facebook ve başka firmaların da yakında BTC almaya başlayabileceğini düşünüyor.

55.000 – 56.000 dolar aralığında mevcut Bitcoin düzeltmesine rağmen, analitik platformu CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in temellerinin güçlü kaldığına ve bu düzeltmenin tamamen teknik olduğunu düşünüyor. Ayrıca finans kurumlarının hala dünyanın en büyük kripto para biriminin peşinde olduğuna ve Coinbase aracılığıyla aktif olarak satın aldığına inanıyor.

Facebook Satın Almaya Başlayabilir

Ki Young Ju, Facebook gibi finans kuruluşlarının yakında Bitcoin almaya başlayabileceğini tweetledi. Ona göre birçok şirket ve hedge fon,u Coinbase’deki OTC masaları aracılığıyla BTC satın alıyor. Ayrıca uzun vadeli depolama için Coinbase Custody’deki soğuk cüzdanlara çekiyorlar.

Ju’ya göre yakında Facebook gibi kurumlardan BTC alımlarıyla ilgili bir dizi duyuru görebiliriz. Daha önce de duyurduğumuz üzere yakın tarihli bir FB gönderisinde, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, iki keçisinden birine Bitcoin adını verdiğini açıklamıştı.

Topluluktan bazıları bunu, Zuckerberg’in yakında gerçek bir Bitcoiner olduğunu kabul edebileceğinin veya BTC’yi Facebook’un bilançosuna koymayı seçebileceğinin bir işareti olarak gördü.

Kurumlar 154.000 BTC’yi Soğuk Cüzdanlara Taşıdı

CryptoQuant CEO’su, BTC’nin 48.000 – 60.000 dolar aralığında işlem görmesi nedeniyle finansal kurumların Şubat ayından bu yana lider kripto para birimini aktif olarak satın aldığını belirtti.

Şirketin verilerine göre, bu dönemde, hedge fonları ve diğer kurumlar, Coinbase’den soğuk depolamaya 154.000 BTC çekti. Bu, 8,703,525,600 dolara eşdeğer bir rakam. Ki Young Ju’ya göre kurumların satın alma eğilimi değişmedi, Bitcoin için kurumsal talep hala güçlü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner