Yükleniyor...

Bain Capital’den Steve Pagliuca: “Dogecoin (DOGE) Felaket Reçetesi Gibi Görünüyor”

Bain Capital'den Steve Pagliuca, Dogecoin (DOGE) eleştirisi yapmasının yanı sıra hükümetlerin Bitcoin'i (BTC) düzenlemelerle boğabileceğini tahmin ediyor.

bitcoin doge

Bain Capital’den Steve Pagliuca, Dogecoin (DOGE) eleştirisi yapmasının yanı sıra hükümetlerin Bitcoin’i (BTC) düzenlemelerle boğabileceğini tahmin ediyor.

Özel sermaye şirketi Bain Capital’in eş başkanı Steve Pagliuca Bloomberg ile 12 Mayıs’ta yaptığı röportajda Dogecoin’i “felaket reçetesi” olarak nitelendirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Açıkçası, bir veya iki dolarlık Dogecoin satın almak çok eğlenceli olabilir, ancak birikimlerimle kesinlikle yatırıma girmem.”

Tesla CEO’su Elon Musk, önde gelen araba firmasının DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul edip etmeyeceğini öğrenmek için bir Twitter anketi yaptıktan sonra meme kripto para birimi yükseliş yaşadı. Ankete ilgi büyük ve insanlar DOGE ile Tesla satın almak istiyor gibi görünüyor.

DOGE, milyarderin “Saturday Night Live”a katıldığı sırada meydana gelen önemli bir düzeltmeye rağmen toparlanmayı başardı ve yükseliyor.

Pagliuca Bitcoin Konusunda Uyardı

Pagliuca ayrıca Bitcoin’in “geçerli bir para birimi” olduğu konusunda kafa yormuyor. Bununla birlikte, onu altına göre daha iyi bir alternatif olarak görüyor çünkü taşınabilir ve bölünebilir:

“Bitcoin aslında daha verimli bir değer deposudur. Transfer edebilirsiniz, bölünebilir. Blockchain teknolojisi harika, ancak bence daha uzun bir yolu var.”

Pagliuca ayrıca Bitcoin bir para birimi olacak kadar ileri giderse, hükümetlerin buna acımasız düzenlemelerle tepki vereceğini tahmin ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner