Yükleniyor...

CryptoRank Verilerine Göre Şubat Ayında Stablecoin Arzı 180 Milyar Doları Aştı

CryptoRank tarafından derlenen verilere göre, toplam stablecoin arzı Şubat 2022'de 180 milyar doları aştı.

stabelecoin arzi rekor

CryptoRank tarafından derlenen verilere göre, toplam stablecoin arzı Şubat 2022’de 180 milyar doları aştı. Elde edilen verilere göre mevcut değişken ortama rağmen, stablecoin arzı son 30 günde 9,5 milyar dolar arttı.

FMRk9xsXMAEespD

Son zamanlarda kripto para piyasasında yaşanan düşüş sıklıkla konuşulan konular arasında yer aldı. Bu düşüşün ortasında stablecoin’lere olan ilgi ise artmaya devam ediyor. Bu ilgiyi inceleyen CryptoRank, stablecoin arzının 180 milyar dolara ulaştığını doğruladı.

CryptoRank’ın yanı sıra Arcane Research de stablecoin’lerin piyasanın geri kalanından hızlı büyüdüğünü ve toplam stablecoin arzının 200 milyar dolara yaklaştığını açıkladı. Gün içinde atılan tweet’e göre Arcane Research, USDC’nin 2022 büyüme oranlarına devam etmesi halinde, bu yılın Haziran ayı sonunda piyasa değerine göre en büyük stablecoin olacağını belirtti.

Arcane Research’ün verilerine göre Tether (USDT) %44 pazar payı ile en büyük stablecoin olurken, onu %29 ile USD Coin (USDC) ve %20 ile Binance USD (BUSD) takip ediyor. Raporda şu ifadeler yer aldı:

“USDC, 2021’de son derece hızlı büyüdü ve 2022’de güçlü büyümesini %20’lik oranla sürdürdü. 2021 yazından bu yana USDT’nin büyümesi durgunlaştı ve 2022’de şimdiye kadar sadece %1 büyüdü. Yılsonu raporumuzda, USDC’nin 2022’de en büyük stablecoin konumunu geçeceğini öngörmüştük. USDC ve USDT 2022’ye kadar benzer oranlarda büyümeye devam ederse, USDC sonunda piyasa değerine göre en büyük stablecoin olacak. Haziran. Diğer hızlı büyüyen stablecoin’ler ise 2022’de %19 ve %9 büyüme kaydeden Terra UST (UST) ve DAI’dir. Bunlar fiat para birimleri değil, diğer kripto para birimlerinin değeriyle desteklenen algoritmik sabit paralardır.”

Raporda ayrıca trader Byzantine General’in bir açıklamasına da yer verildi. Trader’a göre Tether’in kripto piyasası hakimiyeti yüksek korkuya işaret eden seviyelere ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner