Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kripto Varlık Düzenlemeleri Hakkında Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi gazetecileri ile buluştuğu toplantıda kripto varlık düzenlemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

cumhurbaskani erdogan kripto varlik duzenlemeleri hakkinda konustu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi gazetecileri ile buluştuğu toplantıda kripto varlık düzenlemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Yasa hazır yakında gecikmeden Meclis’e göndereceğiz” dedi. 

Fiyatlar Hızlı Bir Şekilde Düşmeli

NTV’nin aktardığı habere göre Erdoğan, ayrıca kur artışı sırasında hızlı bir şekilde yükselen fiyatların da düşmesini istedi. Döviz kurlarındaki dalgalanma sırasında maaliyetlerden bağımsız fahiş fiyat artışlarını olduğunu söyleyen Erdoğan, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Maliyetlerden bağımsız fahiş fiyat artışları yapanlar oldu. Buradan herkese sesleniyorum; günde birkaç defa fiyat listesi düzenleyenlerin etiket değiştirenlerin millet adına takipçisi olacağımızı hatırlatmak istiyorum. Dolardaki artışları hangi oranla yükseltiyorlarsa şimdi geri indirmelerini istiyoruz. İndirimlere başlayanlar var. Yükselişteki hıza ulaşmalarını istiyoruz. İndirimler gerçekleşmezse bakanlıklarımız ellerindeki tüm imkanlarla fahiş fiyatlarda ısrar edenlerin üzerlerine gidecek.” 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner