Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Blockchain Haberleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Blockchain Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan Blockchain Açıklaması

ABONE OL:google-news

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, blockchain teknolojisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gerçekleştirdiği bir konuşmada blockchain teknolojisinin 10 yılda 1 trilyon dolarlık ek ticaret oluşturacağının öngörüldüğünü ifade ederek, şunları söyledi:

“Devletlerin dijitalleşmeyi kamu hizmetlerine entegre etmesi, regülasyonlar yaparak güvenlik sağlaması ve işletmeleri bu yönde teşvik etmesi önemlidir.”

Anadolu Ajansı’nda (AA) yer alan habere göre önceki gün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı’nda bir konuşma gerçekleştirdi. Koronavirüs salgını ve onun dünyaya etkilerinden bahseden Oktay, salgın oyunun kurallarını değiştirse de Türkiye’yi oyunda tutacak hız ve esnekliğe sahip olduklarının altını çizdi:

“Bulut teknolojileri, büyük veri, veri madenciliği, nesnelerin interneti ve blokzincir gibi yeni nesil ve çığır açan teknolojiler, tasarım ve üretim yöntemleri dahil yeni iş modelleri üzerinde dönüştürücü etkisini göstermeye başlamıştır. Konvansiyonel hangi kural değişirse değişsin, dijital dönüşümde biz büyük düşünüyor, büyük oynuyoruz. Ülkemizin dijital teknolojiler alanında insan sermayesiyle, yazılımıyla, donanımıyla ve altyapısıyla daha da güçlenmesi için bütüncül bir bakış açısıyla çalışıyoruz.”

Ek Ticaret Vurgusu

Oktay, CISCO tarafından yayımlanan bir rapordan ve blokzincir teknolojisinden bahsederek şunları dile getirdi:

“PwC tarafından geçtiğimiz aylarda yayımlanan bir raporda ise gümrük süreçlerinden lojistiğe kadar birçok alanda dönüşümü tetikleyen blokzincir teknolojilerinin önümüzdeki 10 yıl içerisinde 1 trilyon dolarlık ek ticaret oluşturacağı öngörülmektedir.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakAA
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar