Yükleniyor...

CVX Coin Nedir? Convex Finance (CVX) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda CVX coin nedir, kripto para birimi Convex Finance (CVX) nedir, CVX coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Convex Finance

Bu yazımızda CVX coin nedir, kripto para birimi Convex Finance (CVX) nedir, CVX coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. CVX coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

2021’de piyasaya sürülen Convex Finance (CVX) stabilcoinlere odaklanan, topluluk tarafından yönetilen merkezi olmayan bir değişim olan Curve üzerine inşa edilmiş, teşvik temelli bir DeFi projesidir. Basit bir ifadeyle, Convex Finance’in iş modeli, Convex Finance (CVX) tokenleri ve büyük ödüller karşılığında, Curve likidite sağlayıcılarını ve Curve DAO Token (CRV) sahiplerini tokenlarını Convex Finance’e yatırmaya çekmektir.

CVX Coin Nedir?

Convex Finance, sabit para borsası Curve Finance’in üzerine inşa edilmiş yenilikçi bir DeFi protokolü sunar. Convex, özünde, minimum çabayla kullanıcılar için ek getiriler ile eğri likidite sağlayıcılarını ve CRV hisselerini ödüllendirir.

Convex Finance’in nasıl çalıştığını tam olarak anlamak için Curve platformunun nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Kısacası, Curve, kullanıcılar tarafından sağlanan kripto para havuzlarının oluşturulması yoluyla alım satımı kolaylaştırır. Kullanıcılar daha sonra yatırdıkları kripto varlıklardan ücret alabilirler. Bu kullanıcılar, CRV’yi kilitleme karşılığında ve CRV tokenleri alır. CRV kullanıcıları ne kadar çok kilitlenirse ve ne kadar uzun süre kilitlenirlerse, sistemin nasıl yönetildiğine ilişkin getirileri ve sahip oldukları güç o kadar büyük olur.

Convex Finance, kullanıcıları bunun yerine platformuyla CRV yatırmaya teşvik eder. Bu, doğrudan Curve’ye giderek elde edebileceklerinden daha yüksek verim sunarak elde edilir.

Convex Finance ile CRV yatırmanın karşılığında, kullanıcılar platformun CVX adı verilen yerel tokenini alırlar.

Convex Finance, CRV sahipleri adına CRV’yi havuzlamak ve yatırmak için bir aracı olarak hareket ederek hem getirilerini hem de hakimiyetini artırabilir. Bunun nedeni, Curve ile ne kadar çok CRV yatırırsa, kazanılan ödüllerin o kadar yüksek olmasıdır.

CRV ne kadar fazla yatırılır ve ne kadar uzun süre yatırılırsa, Eğri getirileri o kadar yüksek ve sahibinin – bu durumda Convex Finance protokolü – kullanabileceği güç o kadar yüksek olur.  Likidite sağlayıcılarını çekmek için Convex Finance, stake edenlerin CRV tokenleri uzun süre kilitlemesine gerek kalmadan rekabetçi hisse getirileri sunar.

Kurucuları bilinmeyen Convex Finance, şimdiye kadarki yaklaşımıyla büyük bir başarı elde etti ve şu anda toplam veCRV arzının %45’inden fazlasını kontrol eden “Curve savaşlarında” hakimiyet kurmayı başardı.

Kriptonun resmi web sitesine göre, CRV stake edenleri işlem ücretleri ve “artırılmış” CRV’den pay alırlar. Şirket ayrıca para çekme ücreti ve “minimum” performans ücreti olmadığını söylüyor.

Web sitesine göre CVX token, CRV kazançlarının bir kısmını kazanmak için stake edilebilir. CVX ayrıca, sahiplerinin Convex Finance protokolüyle ilgili konularda oy kullanmalarına izin veren bir yönetişim tokenidir.

Convex Finance CVX

Convex Finance Nasıl Çalışır?

Ürünün sunduğu özellikler oldukça basittir, ancak bunların tümü, Curve kullanıcılarının minimum çabayla daha fazla ödül kazanmaları için kolay bir yol sağlamayı amaçlamaktadır.

CRV stake edenleri, CRV tokenlerini stake ettiklerinde platformda bir pay ile ödüllendirilirler. Yararları aşağıda sıralanmıştır:

  • CRV’deki Convex platform ücretlerinden pay kazanın.
  • Curve platformundan (3CRV) işlem ücretleri kazanın.
  • Herkesin stake edilen CRV pozisyonundan çıkmasına izin veren likit cvxCRV alın.
  • CVX ödülleri alın.

EPS gibi veCRV airdroplarını talep edin (airdrop dağıtımı elimizden gelenin en iyisini yapacaktır. Diğer platformlardan işbirliği gerektirecektir).

Likidite sağlayıcıları, CRV’yi kendileri için kilitlemeden işlem ücretleri kazanabilir ve artırılmış CRV talep edebilir. Likidite sağlayıcıları, minimum çabayla artırılmış CRV ve likidite madenciliği ödülleri alabilir.

CVX Token Hakkında 

CVX, platformun yerel tokenidir. Token aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

  • CVX, Curve LP’nin CRV kazançlarından bir pay almak için Convex Finance’te stake edilebilir.
  • Stake edilen CVX, ücretlerin bir kısmını cvxCRV (tokenized veCRV) olarak alacaktır. Bu, CRV’yi sistem oluşturma artışında tutmak içindir, ancak kullanıcılar cvxCRV’lerini cvxCRV/CRV likidite havuzu aracılığıyla takas edebilirler.
  • CVX staker’larına iade edilecek Convex CRV ücretleri veCRV’de kilitlenir ve cvxCRV olarak tokenleştirilir ve CVX staker’larına verilir.
  • CVX, Convex Finance’in veCRV’sini Curve.fi ölçü ağırlık oylarına nasıl ayırdığını oylamak için kullanılır. Kullanıcılar katılmak için CVX tokenlerini oylayarak kilitlemelidir.

Convex Finance (CVX) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Gördüğümüz gibi Convex, yatırımcıların pasif gelir elde etmeleri için harika bir platform. Convex kullanmak, kullanıcıların Curve’de büyük miktarda likidite sağlamak yerine daha iyi bir ödül almasına yardımcı olacaktır.

Proje, yatırımcıların uzun vadede ödül alması için iyi bir çözüm sunsa da. Ancak proje Curve platformuna bağlı olacaktır. Daha fazla sayıda kullanıcı elde etmek için platform, işletim modelini diğer projelere genişletebilir.

CVX Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CVX Coin TL’den işlem görüyor. CVX Coin fiyatı son 24 saat içerisinde değişim gösterdi. CVX Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise dolar, toplam piyasa değeri ise dolar seviyesinde.

CVX Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CVX Coin dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Mart ayı itibariyle CVX Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 62.69 dolarla kaydetti. Bununla birlikte CVX yılın en düşük seviyesini ise 1,88 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner