Yükleniyor...

Cynthia Lummis’ten, Bitcoin (BTC) Madencilerine “Wyoming” Çağrısı

Bitcoin (BTC) savunucusu Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis, Bitcoin madencilerini Wyoming eyaletine davet etti.

lummis

Bitcoin (BTC) savunucusu Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis, Bitcoin madencilerini Wyoming eyaletine davet etti.

CNBC’ye konuşan Lummis, Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerji kaynaklarının sadece %12’sini kullanan geleneksel madencilik yöntemlerine kıyasla yaklaşık %40’nın kullanılabileceğini ifade etti.

Senatör, Bitcoin’i çevresini birçok yeniliğe teşvik eden ve benimsenmesi gereken harika bir buluş olarak nitelendirdi. Ayrıca Bitcoin’i yasal hale getiren El Salvador’a destek verdi. Lummis, artık ABD’li vatandaşların El Salvador’daki akrabalarına daha rahat para yollayabileceğini söylüyor.

Lummis, Bitcoin kullanarak ödeme yapma fikrini açıkça destekleyen Teksas valisi Greg Abbott ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez gibi diğer kripto yanlısı milletvekillerine katılıyor. Ayrıca, madenciliğin kazanımlarının, potansiyel risklerinden daha ağır bastığına ve geleneksel madencilik tehlikelerine de bir çözüm olabileceğine inanıyor.

Senatörün madencilere yaptığı Wyoming çağrısı uluslararası toplumun, yükselen küresel ısınma endeksini frenlemek amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını benimsemeleri için ülkeler ile yaptığı anlaşmayla uyumlu.

Çin’in Bitcoin madenciliği ve ticaretini yasaklamasının ardından ABD, Çinli madenciler Teksas gibi çeşitli ABD eyaletlerinde işlerini kurmaya çalışırken “büyük madencilik göçü” olarak adlandırılan şeyi yaşadı. Lummis’in çağrısının madenciler içerisinde karşılık bulup bulamayacağı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner