Yükleniyor...

Blockstream, El Salvador’a Yardımcı Olmak İçin Harekete Geçti

Bloomberg haberine göre Kanada merkezli Blockstream, Bitcoin (BTC) yasasını uygulama çabasında El Salvador'a yardım edecek.

blockstream

Bloomberg haberine göre Kanada merkezli Blockstream, Bitcoin (BTC) yasasını uygulama çabasında El Salvador’a yardım edecek. Şirket, ulusal hükümetin, ABD doları tarafından desteklenen dijtal tahvil ihraç etmesini önerdi.

Proje El Salvador tarafından onaylandığı takdirde Blockstream Amp ile birlikte çalışacak. Bu ürün, kullanıcıların bir API aracılığıyla Liquid Network üzerinde dijital varlıkları ve tokenize edilmiş menkul kıymetleri başlatmasına ve yönetmesine olanak tanır. Böylece, El Salvador ABD doları tahvilleri ihraç edebilir.

Blockstream’in Liquid Network’ü, “daha gizli Bitcoin işlemleri” sağlayan yan zincir tabanlı bir yerleşim ağıdır. Şirketin web sitesinde, bu ürünle yapılan transferlerin iki dakika içinde halledilebileceği ve tüm şirketlere açık olduğu ifade ediliyor.

Blockstream’in Baş Strateji Sorumlusu Samson Mow’a göre şirketten temsilciler ve El Salvador hükümeti teklifi görüşmek üzere bir araya geldi. Hükümet projeyle ilgilendiğini ifade etti, ancak henüz karar vermedi.

Mow, Liquid Network’e dayalı tokenize edilmiş menkul kıymetlerin geleneksel menkul kıymetlerden daha fazla likiditeye sahip olduğunu vurguladı. Mow bunun kullanıcılar için daha uygun maliyetli olduğunun da altını çiziyor.

Tokenize edilmiş menkul kıymetlerin yanı sıra, kullanıcılar stablecoin’ler çıkarabilir. Blockstream Amp tarafından desteklenen bu dijital varlıklar, daha fazla gizlilik, hız ve ek güvenlik alım satım özellikleri ile “ağ içinde serbestçe” swap yapılabilir.

El Salvador, Kripto Para Merkezi Olabilir

Şu anda Blockstream, kendi madencilik operasyonlarını finanse etmek için tokenize edilmiş menkul kıymetler ihraç ediyor Habere göre şirketin Blockstream Mining Note adlı bir ürünü bulunuyor. Şirket, 100 milyon dolar sunarak bu faaliyeti daha fazla finanse etmeyi planlıyor.

Mow, tokenize edilmiş menkul kıymetlerin El Salvador için “ileriye doğru büyük bir adım” olabileceğine inanıyor:

Ayrıca şirket, El Salvador’a Blockstream’in uydu istasyonlarına bağlanmak için kitler de sağlayacak. Ülke vatandaşları internet bağlantısı olmadan Bitcoin ağına erişebilecekler.

İlk kripto şirketleri, şimdiden El Salvador’a taşınıyor. Bitcoin madencilerinin de göç etmesiyle beraber, ülke gerçek bir kripto para merkezi haline gelebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner