Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Destekçileri Meksika Körfezi’ndeki Yangın ile Elon Musk’a Meydan Okudu

Bitcoin destekçileri, Twitter'da viral video haline gelen Meksika sularındaki "ateş gözü"nü işaret ederek, Elon Musk'ı Bitcoin hakkında yanıldığını söylemesi için etiketliyor.

bitcoin destekcileri btc meksika korfezindeki yangin ile elon muska meydan okudu 2

Bitcoin destekçileri, Twitter’da viral video haline gelen Meksika sularındaki “ateş gözü”nü işaret ederek, Elon Musk’ı Bitcoin hakkında yanıldığını söylemesi için etiketliyor.

Bitcoin destekçileri, teçhizatları için sürekli olarak alternatif enerji kaynakları arayan Bitcoin madencilerinin faaliyetlerinin, petrol ve doğal gaza dayalı geleneksel enerji endüstrisinden daha güvenli olduğuna bir örnek olarak Meksika Körfezi’ndeki son yangına atıfta bulundu.

Bunlar arasında analist Willy Woo, girişim yatırımcısı Anthony Pompliano ve Kraken’den Dan Held var.

111.000’den fazla abonesi olan bir Bitcoin meraklısı, alaylı bir şekilde Elon Musk’ı BTC’nin okyanusu kirleten petrole kıyasla çevre için kötü olduğu hakkında daha fazla şey söylemesi için etiketledi.

Meksika Körfezi’ndeki “Ateşin Gözü”

Reuters, Meksika’nın Yucatan yarımadası yakınlarındaki körfezin yüzeyinde su altı boru hattındaki bir sızıntı nedeniyle Cuma günü başlayan yangının söndürüldüğünü bildirdi.

Yangın yeri dairesel bir şekle sahip olduğu için sosyal medya bu olayı “ateş gözü” olarak adlandırdı. Yangını tamamen söndürmek için beş saatten fazla bir süre gerekti.

“Petrol Yangını mı? Bitcoin Bunu Düzeltir, Elon Musk”

Twitter’daki Bitcoin destekçileri, “ateş gözü”nün viral videosunu paylaşırken, BTC karşıtları ise Bitcoin madencilerini çevreye zarar vermekle suçladı. 

Bitcoin destekçisi LilMoonLambo, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ı, Bitcoin madencilerinin çevreye verdiği zarar hakkında başka bir tweet atması için mention’ladı. 

Bitcoin Madencileri Yenilenebilir Enerjinin %50’sinden Fazlasını Kullanıyor: Michael Saylor

Bu yılın başlarında Elon Musk, Tesla’nın e-arabaları için Bitcoin ödemelerini kabul etmesini askıya aldı ve Bitcoin madencileri yenilenebilir enerjiye geçene kadar şirketin BTC’yi kabul etmeye devam etmeyeceğini söyledi.

Musk’a göre, PoW madencilik operasyonlarının en az yüzde 50’si yeşil enerjiye dayalı olmalıdır. Çin, Elon tarafından başlatılan trendi sürdürdü ve kripto para madencilerini ülkeden yasaklamaya başladı ve bu BTC hash oranında büyük bir düşüş yaşanmasına neden oldu.

Bununla birlikte, bu hafta başlarında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından alıntılanan Bitcoin Madenci Konseyi toplantısının brifingine göre, Bitcoin madenciliğinin %50’den biraz fazlası zaten yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak yapılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner