Yükleniyor...

Danimarka Yüksek Mahkemesi Bitcoin Kazançları Hakkında Karar Açıkladı

Danimarka yüksek mahkemesi Bitcoin kazançlarının vergilendirilebileceğini söyledi.

Romanya Kripto Vergi Kacakcilarinin Pesinde

Danimarka yüksek mahkemesi Bitcoin kazançlarının vergilendirilebileceğini söyledi.

Danimarka Yüksek Mahkemesi, Bitcoin satmanın vergi yükümlülüğü taşıdığını söyledi. Bu sorumluluğun hem trader hem de madenciler için geçerli olduğunu söyledi.

Danimarka Yüksek Mahkemesi’nden Bitcoin Kazançları Hakkında Karar

Danimarka Yüksek Mahkemesi önceki bir kararını onaylayarak, Bitcoin satışından elde edilen kârın vergilendirilebilir bir olay oluşturduğuna karar verdi.

Yüksek Mahkeme, Bitcoin‘den kâr elde etmenin iki örneğini değerlendirdi. İlki, üçüncü bir taraftan Bitcoin satın alan bir kuruluşu içeriyordu ve ikincisi, ağı güvence altına almak için bir ödül olarak Bitcoin kazanan madencileri içeriyordu. Mahkeme, kripto paralaeı satmaları halinde her iki tarafın da vergi yükümlülüğü olacağına karar verdi.

bitcoin gökkuşağı grafiği

İlk etapta insanlar için mahkeme, Bitcoin satın almalarının doğası gereği spekülatif olduğuna karar verdi. Bu nedenle, Danimarka Devlet Vergi Yasasına göre bunların yaptığı satışlar vergiden muaf olmaması gerekiyor.

Konu Bitcoin madencilerinde ise durum yine aynı. Yüksek Mahkeme, madencilik yoluyla Bitcoin satın almalarının gelir oluşturduğuna ve satmaları halinde vergi almaları gerektiğine karar verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner