Yükleniyor...

Danny Ryan Kimdir?

Danny Ryan, Ethereum Vakfı'nda ETH2 araştırmacısıdır.

danny ryan

Danny Ryan, Ethereum Vakfı’nda ETH2 araştırmacısıdır. Proof of Stake, sharding ve blokzincir ile ilgili diğer araştırmalara odaklanmıştır.

Danny Ryan Hayatı

Danny Ryan, Ethereum Vakfı’nda araştırmacı ve Ethereum 2.0’ın kullanıma sunulması için baş koordinatör olarak çalışmaktadır. Proof of Stake, sharding ve blokzincir ağları ile ilgili diğer araştırmaları yürütmektedir.

Ryan, üniversitedeyken Bitcoin’i öğrenmiştir, ancak bu onda uzun süreli bir ilgi uyandıramamıştır. Ethereum tamamen başka bir konu olduğu için 2016’da DAO lansmanına kadar projeye tam olarak bağlı olmamasına rağmen, lansmanından önce bunu öğrenmiştir.

O sırada serbest geliştirici olarak çalışırken, birkaç kamu deposuna kod yazmıştır. Tam zamanlı olarak Ethereum’a odaklanmadan ve Ethereum Vakfı tarafından işe alınmadan önce bir New Orleans buluşma grubu kurmuştur.

danny ryan

Ryan, 2020 yılının başında Ethereum 2.0’ın bitmeden piyasaya sürüleceğini açıkça belirtmişti. Onun vesayeti altında, çeşitli müşteriler kademeli olarak hazır olduklarının sinyallerini verirken, ilerleme istikrarlıydı. Birden çok test ağı yayınlandı ve denetimler büyük sorunlar olmadan tamamlandı.

Ethereum 2.0 çabasının temsilcisi olarak Ryan, geliştiricileri hızlı bir lansman için koordine etmede ve zorlamada etkili bir role sahipti. Yine de, işi yapan geliştiricilerle ilgi odağını paylaşmaktan asla geri kalmadı.

Bazı test ağları, katılım ve istemci hatalarıyla ilgili oldukça önemli sorunlar gösterdi. Ryan, soruşturma çabalarına liderlik etmekte ve sorunlara dürüst bir genel bakış getirmekte hızlıydı. ETH2 geliştiricilerinin çabaları nihayetinde başarılı oldu: Ethereum 2.0, 1 Aralık 2020’de sorunsuz bir şekilde piyasaya sürüldü.

danny ryan 1

Başarılı Ethereum 2.0 lansmanı, yıllarca süren çalışmanın doruk noktası olsa da, hala sadece bir ara kilometre taşıdır. Önümüzdeki yıl, en son parçalama teknolojisini uygulaması ve mevcut Ethereum blokzincirinden hisse ispatına geçiş için çalışması gereken Ethereum 2.0 geliştiricileri için gerçek bir sınav olacaktır.

Danny Ryan, topluluğun denetimi altında bu çabalara öncülük etmeye devam edecektir. Ethereum 2.0 geliştirmesindeki birçok gecikme, vakfın 2021’de çalışan bir parçalama uygulaması yayınlama planlarına şüphe uyandırdı.

Başarılı bir 2020’nin ardından Ryan ve ETH2 geliştirme topluluğu, çalışmalarına devam etme ve belki de Ethereum topluluğunun beklentilerini aşma şansına sahiptir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner