Yükleniyor...

DAO Maker, Saldırıyı Doğruladı! 7 Milyon Dolar Kaybedildi

Çinli gazeteci Colin Wu, DAO Maker'ın saldırıya uğradığını iddia etmişti.

dao maker saldiri

Çinli gazeteci Colin Wu, DAO Maker’ın saldırıya uğradığını iddia etmişti. DAO Maker ise bir blog gönderisiyle, yaşanan saldırıyı doğruladı.

Açıklamada durumla ilgilenildiği ve diğer tüm DAO Maker sözleşmelerinin güvende olduğu belirtildi. Dao Maker, toplamda 5521 kullanıcıdan 7 milyon dolar çalındığını ortalama bir kullanıcının 1250 USD kaybettiğini bildirdi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“DAO Maker’ın hızlı genişlemesi ekosisteme çeşitli zorluklar getirdi. Ne yazık ki, bugün erken saatlerde DAO Maker’ın yönetici ayrıcalıklarına erişimi olan cüzdanlarımızdan birinin kötü niyetli kullanımıyla karşı karşıya kaldığını gördük. Siber suçlu, bu açığı geçici olarak test ettikten ve 10.000 USDC çalmayı başardı ve sonra sessizce 15 işlem daha yapmaya başladı. Bu şekilde, bilgisayar korsanı, güvenlik ekibimiz fonların akışını izleyene, kontrol altına alana ve durdurana kadar yaklaşık 7 milyon doları çekebildi. Toplam 5251 kullanıcı etkilendi ve kullanıcı başına ortalama 1250 dolar kaybedildi. Neyse ki, 900 dolara kadar olan kullanıcılar tamamen etkilenmedi. Etkilenmeyen fonları kararlı bir şekilde yepyeni bir güvenli cüzdana taşıdık, bu arada kullanıcılar isterlerse fonlarını çekebilirler.”

DAO Maker, halihazırda, gelecekte bu gibi durumların meydana gelmemesi için SHO sözleşmesi güvence altına aldığını duyurdu. Öte yandan maruz kalınan zararları hafifletmek için bir dizi çözüm geliştirileceği bildirilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“Önümüzdeki beş gün boyunca DAO Maker, maruz kalınan zararları hafifletmek için bir dizi çözüm geliştirecek ve üstlenilen büyük adli soruşturma yoluyla bilgisayar korsanını adalete teslim etmek için tüm gücüyle çalışacak. Etkilenen tüm kullanıcılar e-posta yoluyla ve DAO oturum açma portallarında bilgilendirilecektir. Bu çalkantılı dönemde son derece destekleyici olan geçmiş ve şimdiki müşterilerimize teşekkür etmek istiyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner