Yükleniyor...

Davos 2021: İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’den Kripto Para Açıklaması

Bu yıl online olarak gerçekleştirilen Davos zirvesinde, dijital paralara yönelik gerçekleştirilen bir panelde İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey söz aldı.

davos kripto para birimleri 2021 davos 1

Bu yıl online olarak gerçekleştirilen Davos zirvesinde, dijital paralara yönelik gerçekleştirilen bir panelde İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey söz aldı. Andrew Bailey, iddialı bir açıklamada bulunarak uzun soluklu olabilecek bir dijital paranın henüz geliştirilmediğini kaydetti.

Açıklamalarına bakılırsa İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para birimlerinin kalıcı olacağını düşünmüyor. Andrew Bailey’e göre yeni ortaya çıkan bu varlık sınıfının daha fazla düzenlemeye ihtiyacı var.

Andrew Bailey’e kripto paralara yönelik finansal düzenlemeler konusundaki yaklaşımı da soruldu. Bailey önceliklerinin değer istikrarını sağlamak, yasa dışı faaliyetlerde kullanımını engellemek ve anonimlik konusunda orta noktayı bulmak olduğunu ifade etti. Andrew Bailey şunları kaydetti:

Sanırım başlıyoruz, tarih bize bu konuda yol gösterecek. Teknolojinin ülke çıkarlarının önünde olduğunu düşünmeyin, bu doğru değil.

Western Union CEO’su Hikmet Ersek ise geniş kapsamlı kripto para birimlerinin başarıya ulaşacağını belirtti.

Bugün ilk oturumu gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu 25-29 Ocak tarihleri arasında devam edecek. Dünyanın en önemli ekonomistlerini, siyasetçilerini ve iş insanlarını bir araya getiren Davos zirvesine ilişkin yeni gelişmelerle karşınızda olmaya devam edeğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner