Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Davos 2021: İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey'den Kripto Para Açıklaması

Davos 2021: İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’den Kripto Para Açıklaması

ABONE OL:google-news

Bu yıl online olarak gerçekleştirilen Davos zirvesinde, dijital paralara yönelik gerçekleştirilen bir panelde İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey söz aldı. Andrew Bailey, iddialı bir açıklamada bulunarak uzun soluklu olabilecek bir dijital paranın henüz geliştirilmediğini kaydetti.

Açıklamalarına bakılırsa İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para birimlerinin kalıcı olacağını düşünmüyor. Andrew Bailey’e göre yeni ortaya çıkan bu varlık sınıfının daha fazla düzenlemeye ihtiyacı var.

Andrew Bailey’e kripto paralara yönelik finansal düzenlemeler konusundaki yaklaşımı da soruldu. Bailey önceliklerinin değer istikrarını sağlamak, yasa dışı faaliyetlerde kullanımını engellemek ve anonimlik konusunda orta noktayı bulmak olduğunu ifade etti. Andrew Bailey şunları kaydetti:

Sanırım başlıyoruz, tarih bize bu konuda yol gösterecek. Teknolojinin ülke çıkarlarının önünde olduğunu düşünmeyin, bu doğru değil.

Western Union CEO’su Hikmet Ersek ise geniş kapsamlı kripto para birimlerinin başarıya ulaşacağını belirtti.

Bugün ilk oturumu gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu 25-29 Ocak tarihleri arasında devam edecek. Dünyanın en önemli ekonomistlerini, siyasetçilerini ve iş insanlarını bir araya getiren Davos zirvesine ilişkin yeni gelişmelerle karşınızda olmaya devam edeğiz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar