Yükleniyor...

DC Comics İlk NFT Koleksiyonunu Yayınlayacağını Duyurdu

DC Comics, ana karakterlerinden oluşan ilk NFT koleksiyonunu yayınlayacak.

DC Comics NFT

DC Comics, ana karakterlerinden oluşan ilk NFT koleksiyonunu yayınlayacak. NFT’ler, üç farklı nadirlik seviyesine göre sunulacak.

DC, 29 Eylül’de ilk NFT setini yayınlamak için Palm NFT Studio ile ortak olacağını duyurdu. NFT çılgınlığına katılan en son şirket olan DC, NFT’leri FanDome 2021’e kaydolanlara teşekkür olarak 5 Ekim’de yayınlanacak.

NFT serisi, DC yayıncısı ve Baş Yaratıcı Sorumlusu Jim Lee tarafından düzenlenecek. Çevresel açıdan sürdürülebilir ve enerji açısından verimli bir teknoloji olarak belirtilen Palm NFT Studio’nun tescilli sistemi kullanılarak geliştirilecek. Bu, birçok NFT projesinin önemsediği bir şey.

Varlıklar, çeşitli karakterleri ve “hikaye anlatımının çeşitliliği” dahil olmak üzere şirketin tarihini vurgulayacak. Kayıtlı tüm kullanıcılar yılın küresel sanal etkinliğine kaydolurlarsa ücretsiz bir NFT toplayabilecekler. Sosyal medyada paylaşarak ikincisini elde edebilecekler.

Koleksiyonda DC’nin efsanevi kadrosundaki Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern ve Harley Quinn gibi birçok karakter var. NFT, hayranlara her karakter için üç farklı nadirlik seviyesinde üç kapak toplama fırsatı verecek. Bu nadirlikler yaygın, nadir ve efsanevi olarak kategorize edilir.

DC’nin Palm NFT Studio’yla anlaşmanın imzalanmasındaki en büyük faktörün stüdyonun çevreye duyarlı yaklaşımının ve yaratıcılığının olduğunu söyleyen Palm’ın kurucu ortağı Dan Heyman, DC hayranlarının DC’nin hikaye anlatımıyla etkileşim kurmanın yeni yollarını bulduğunu dile getirerek bu gelişme karşısında coşkulu olduğunu anlattı.

DC Comics’in NFT dünyasına adım atması, geriye dönüp bakıldığında oldukça mantıklı bir hareket. Çizgi romanların tahsil edilebilir bir doğası var. Karakterlerinin ve hikayelerin popülaritesi, en unutulmaz anlara erişmenin bir heyecanı olduğu anlamına gelir. Baş Kreatif Sorumlusu Lee, bu yeni etkileşim biçimi hakkında şöyle konuştu;

“Bu klasik kapakları NFT’ler gibi 21. yüzyıl formatına nasıl çevireceğimiz ve uyarlayacağımız konusunda çok zaman harcadık. NFT’ler, DC içeriğiyle etkileşime girmenin ve yeni deneyimlerin kilidini açmanın yollarında temel rol oynayan bir geleceği görselleştirir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner