Yükleniyor...

DCG, Varlık Yönetimi Birimini Kapatıyor

Digital Currency Group, geçen yıl başlattığı varlık yönetimine odaklanan yan kuruluşu HQ Digital'i kapatıyor.

DCG Varlik Yonetimi Birimini Kapatiyor

Digital Currency Group, geçen yıl başlattığı varlık yönetimine odaklanan yan kuruluşu HQ Digital‘i kapatıyor.

The Information tarafından elde edilen bir nota göre, sorunlu kripto komisyoncusu ve borç veren Genesis Trading’in ana şirketi olan DCG, müşterilere HQ’nun 2 Ocak’ta faaliyetlerini durdurduğunu bildirdi.

DCG, Varlık Yönetim Birimi Faaliyetlerini Durdurdu

Barry Silbert‘in kurucusu olduğu Digital Currency Group, 2022 yılında başlattığı varlık yönetimi birimi olan HQ Digital’i kapatıyor.

DCG’nin bir sözcüsü The Information’a HQ’nun “daha geniş ekonomik ortamın durumu ve uzun süren kripto kışının sektöre sert rüzgarlarla esmesi” nedeniyle sona erdiğini söyledi. Ayrıca, şirketin gelecekte projeye yeniden dönüş yapabileceğini de sözlerine ekledi.

Digital Currency Group

The Information raporuna göre, kripto girişimcilerinin ve yatırımcılarının parasını yönetmek için geçen yıl kurulan HQ, Aralık ayı itibariyle 3,5 milyar dolardan fazla parayı yönetti. Eski Figure kurucu ortağı Alana Ackerson CEO’suydu.

DCG iştiraki Genesis, Kasım ayında FTX’in çöküşünün ardından para çekme işlemlerini ve yeni kredi alımlarını durdurdu. Bu hareket, kripto borsası Gemini ve Earn ürünü de dahil olmak üzere diğer kripto firmaları için zincirleme etkiler yarattı. DCG’nin patronu Barry Silbert kısa süre önce Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss ile bu konuda kamuya açık bir tartışmaya girmişti. Genesis dün yeni bir işten çıkarma turuna başladı ve işgücünü yüzde 30 oranında azalttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner