Yükleniyor...

Decentraland (MANA) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Decentraland (MANA) nedir, Decentraland (MANA) yorumları, 1 Decentraland (MANA) ne kadar, 1 Decentraland (MANA) kaç TL oldu?

decentraland mana 1200x687 1

Decentraland (MANA) nedir, Decentraland (MANA) yorumları, 1 Decentraland (MANA) ne kadar1 Decentraland (MANA) kaç TL oldu? 1 MANA kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel Decentraland (MANA) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu rehber üzerinden ulaşabilir, Decentraland (MANA) ilgili gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

1 Decentraland (MANA) 11.76 TL TL
Decentraland (MANA) 0.358622 $ Dolar
1 Decentraland (MANA) 0,335012 Euro
Fiyattaki Değişim (24s) -7.37%
Decentraland (MANA) Hacmi (24s) 53,137,515 $ Dolar
Decentraland (MANA) Piyasa Değeri 669,855,090 $ Dolar

Serbest piyasada 1 Decentraland fiyatı 11.76 TL TL‘dir. Ayrıca 1 Decentraland Coin 0.358622 $ dolardır. 1 Decentraland karşılığında 11.76 TL Türk Lirası veya 0.358622 $ dolar alınabilmektedir.

Decentraland fiyatı son 24 saatte -7.37% değişim ile şu anda 11.76 TL TL‘den işlem görmektedir. Son 24 saatteki Decentraland Coin hacmi ise 53,137,515 $ dolar ve kripto para biriminin toplam piyasa değeri 669,855,090 $ dolardır.

Decentraland (MANA) Fiyat Hesaplayıcı

Decentraland (MANA) Fiyat Grafiği

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Decentraland (MANA), geliştiricilerin ve içerik oluşturucuların içerikten ve uygulamalardan para kazanma biçiminde devrim oluşturmayı amaçlayan, bir sanal gerçeklik platformu ve blockchain ağıdır. 3D tabanlı bir deneyime sahip olan Decentraland; kullanıcılar, geliştiriciler ve yatırımcılar için sürükleyici bir deneyim sunmaktadır.

Bu yazıda, Decentraland’ın ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve neden bu projeye gelecek için bakmaya değer olduğunu açıklayacağız.

Decentraland Nedir?

Kripto para piyasası büyümeye devam ettikçe, yeni projeler piyasaya sürüldü. Birçoğu çoktan ortadan kaybolmuş olsa da, sadece en iyi ve gelişmiş olanlar piyasada bulunuyor. Decentraland, Ağustos 2017’de bir İlk Para Teklifi (ICO) ile sunulduktan sonra oluşturuldu. ICO o kadar başarılıydı ki, MANA token’ları sadece birkaç saniye içinde satıldı.

Projenin açıklamasına göre dijital para birimi MANA, kullanıcıların sanal gerçeklik ekonomisi üzerinden LAND (ARAZİ) satın almasına izin verecekti.

Proje yetkilileri şu açıklamayı yaptı:

MANA, kullanıcıların LAND adı verilen sanal gayrimenkul alıp satmalarına ve kendilerini Decentraland’ın sanal gerçeklik ekonomisine tamamen sokmalarına izin verecek.

Projenin arkasındaki ekip, 2015 yılında Decentraland üzerinde çalışmaya başladı ve dijital gayrimenkul sahipliğini bir blockchain ağındaki kullanıcılara tahsis etmek için bir kavram kanıtı sundu. Teknoloji lideri Smart Contract Solutions’ı kuran Esteban ORdano ve proje lideri ise, CRV’de piyasa araştırması analisti olan Ari Meilich oldu.

Ethereum (ETH) akıllı sözleşmesi ile LAND sahipliği blockchain’de korunur. Bu, Decentraland’ı bugün itibariyle hacim açısından Ethereum ağına dayanan en büyük projelerden biri haline getiriyor.

Günümüzde ağ, farklı düzeylerde gerçekleşen farklı gelişmelerle genişlemeye devam etmektedir. Bu avatarların oluşturulmasını, iyileştirilmiş haritalama araçlarını, arazi açık artırmalarını ve daha fazlasını içerir.

Decentraland, Aragon, district0x ve imToken gibi diğer projelerle zaten birçok ortaklık imzaladı. Ağın danışmanlarından bazıları Aragon’un proje lideri Luis Cuende, CoinFund’un kurucusu Jake Brukhman ve INBlockchain’in kurucusu Xiolai Li’dir.

decentraland

LAND ve MANA Nedir? Nereden Alınır?

Daha önce de belirtildiği gibi, LAND sınırlı bir kaynağı olan ve 33×33 alanı olan blockchain teknolojisine dayanan bir varlıktır. Bununla birlikte, bireyler ve geliştiriciler, yüksek kuleler veya başka herhangi bir oluşum inşa edebilirler.

MANA, açık artırmalardan transferlere kadar, tüm Decentraland ekosistemine güç veren kripto para birimidir. MANA dijital para birimi, en iyi 45 ERC-20 tokeninden biridir ve CoinMarketCap’in ilk 120 arasındadır. Birçok farklı durumda, en değerli 80 token arasında işlem görmüştür.

MANA token satın almak için öncelikle bu kripto para biriminin listelendiği borsaları bilmek gerekir. Ardından bu borsalardan birinde hesap oluşturmalı ve hesaba giriş yapmalısınız. Hesaba giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken ilk iş, hesap cüzdanına bakiye yüklemektir. Bakiye yüklemek için kredi veya banka kartıyla işlem gerçekleştirebileceğiniz gibi, banka havalesi ile de yapabilirsiniz. Yeteri kadar bakiye yükledikten sonra istenilen miktarda MANA’yı satın alıp sıcak veya soğuk cüzdanda muhafaza edebilirsiniz.

decentraland

Projenin Çalışma Şekli

Decentraland’ın arkasındaki ekip, aşamalara veya “Yaşlara” bölünmüş bir gelişim konseptiyle çalışıyor. İlk aşama, Decentraland’ın ana geliştiricileri olarak adlandırılan “Taş Devri” olarak bilinir.

İkinci aşamaya “Tunç Çağı” denir ve bu, arazinin bölünmesine bölünmüş 3 boyutlu sanal bir dünyanın gelişmesiyle başlar. Bu parsellerin her biri sahipleri hakkında bilgi sahibidir ve bilgiler blok zincirinde saklanır.

Bir sonraki aşama, yenilik ve gelişmelerin Decentraland’ı takip etmek için çok çekici bir ağ ve proje yaptığı “Demir Çağı” dır. Şu anda, uygulamaların oluşturulmasını ve ayrıca içerikten para kazanma olasılığını görmek mümkündür. Bu, geliştiricilerin yarattıkları ve uygulamalarından ilk kez bu platform aracılığıyla para kazanabilmelerini sağlıyor.

Decentraland’ın temel özelliklerinden biri buranın toprak sahiplerinin, her şeyi kontrol eden merkezi bir otorite olmadan uygulamalarını uygulayabildiği merkezi olmayan bir dünya olmasıdır. Ağ Ethereum’a dayandığından, her şey bu halka açık blok zincirinde kayıtlıdır.

Decentraland, kullanıcıların blok zinciri teknolojisini kullanarak arazileri üzerinde sahip olmalarını sağlayan ilk VR platformudur. Ağa sadece bir web tarayıcısından değil VR cihazlarından da erişmek mümkündür. Genel olarak, dünya çapındaki bu VR platformları merkezi sunuculara sahip tek bir şirket tarafından kontrol etme eğilimindedir.

Decentraland, kullanıcıların ve ilgili alıcıların şirket tarafından satılan LAND’ı satın alabileceği LAND açık artırmalarını tutma eğilimindedir. İlk açık artırma Aralık 2017’de ve ikincisi Aralık 2018’de yapıldı. Şaşırtıcı bir şekilde Binance, Decentraland ile ikinci LAND açık artırması için ortaklık yaparak kullanıcıların Binance Coin (BNB) tokenlerini kullanarak LAND satın almalarını sağladı.

Genesis Şehri

Decentraland dünyasının ana şehri, kare çekimlerde kabaca Washington DC’nin büyüklüğü olan Genesis City olarak adlandırılıyor. Kullanıcıların şehir genelinde ve birçok alanda kendi yerlerini kurmaları mümkündür. Ticari, endüstriyel ve yerleşim yerleri gibi bölgeler var.

Buna ek olarak şehrin geliştirici ekiplerinin, blockchain oyunları ve etkileşimli deneyimler için teklifler sunmasına izin veren kendi Genesis İçerik Programı vardır. Decentraland’ın arkasındaki ekip, bu projeleri teşvik etmek ve ihtiyacı olanlara finansman sağlamak için toplam 5 milyon dolar yatırım yapmaktadır.

Bu şehir, geliştiricilerin bockchain oyunları oluşturmaya başlaması için kapıları açıyor. Her proje için mevcut olan LAND’ın sınırlı olması nedeniyle, bu Genesis City’de farklı oyunlar kurmak isteyen şirketler için bir zorluktur.

Aynı zamanda, Decentraland dünyadaki mümkün olduğunca çok kullanıcıya ulaşmak için sınırlı grafiklerle çalışmaktadır. Çöpçü avları, beceri yarışmaları, işçiliği, oyun kareleri gibi parseller, yağma sandığı oyunları ve diğerleri gibi geliştirilebilecek bazı oyunlar var.

decentraland

Decentraland Hakkında

Decentraland platformunun piyasadaki en iyi kripto para birimleri arasında potansiyel bir rakip olduğu kanıtlandı. Amaç, şirketlerin, bireylerin ve diğer tarafların edindikleri LAND yoluyla ekonomik faaliyetler geliştirebilecekleri sanal bir dünya sunmaktır.

MANA dijital para biriminin fiyatı, binlerce kez fırlayan diğer dijital varlıklardan daha istikrarlı. Dijital para birimi, 2018’in başlarında ICO boğa koşusu sırasında maksimum 0.24 dolara ulaştı. Ağın gelişimi devam ederse ve vaatler gerçekleşirse, platform kripto para piyasasında çok karlı ve tanınmış bir projeye dönüşme potansiyeline sahiptir.

Decentraland (MANA) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Decentraland’te oynamak için hangi ekipmanı kullanmak gerekiyor?

Chrome veya Firefox çalıştıran PC veya Mac yeterlidir.

Mobil cihazlarda Decentraland’i oynamak mümkün müdür?

Decentraland, şu an sadece bilgisayarlarda oynanabilir. Eğer mobil cihazlarda oynanabilirse sizleri haberdar edeceğiz.

Birden fazla bilgisayara bağlanabilir miyim?

Cihazlarınıza dijital cüzdanınızı yükledikçe birden fazla bilgisayara bağlanabilirsiniz.

Başka bir internet tarayıcı kullanabilir miyim?

Başka tarayıcıları kullanmak teknik olarak mümkün olsa da, en iyi performans için Chrome veya Firefox’u kullanmanız daha iyi olur.

Decentraland’te oynamak için cüzdan gerekiyor mu?

Tüm özelliklerinden faydalanmak istiyorsanız cüzdana sahip olmanız önerilir. Ama cüzdan olmadan kişisel hesabınızdaki fonlar ve ilerlemeniz güvenle tutulur. Eğer cüzdanınız olmazsa, tüm bilgileriniz yerel olarak kaydedilir. Bunun sonucu olarak günlük ödüller alamazsınız ve farklı cihazlarda bağlanamazsınız.

Dijital cüzdanımı kaybedersem hesabıma ne olur?

Cüzdanınızdaki tüm varlıklara erişiminizi kaybedersiniz. Bu yüzden cüzdanınızın yedekleme anahtarını güvenli bir yerde tutmanız önerilir.

MANA ile LAND dışında neler alabilirim?

Decentraland’te sunulan ürün ve hizmetleri alabilirsiniz.

İçeriğimi paraya çevirebilir miyim?

Tabi ki, ama Decentraland size yardım etmez. Elde edeceğiniz kâr, sizin çalışmalarınıza ve elde edeceğiniz başarıya bağlıdır. MANA sizin koyacağınız fiyata ve elde ettiğiniz kâra karışmaz.

İçeriğimin kimlerin görebileceğini kontrol edebilir miyim?

Tabi ki. Parsellerinizin kimler tarafından kullanıldığını görebilirsiniz. Ama yüklediğiniz dosyalar dağıtık dosyalama sistemine yüklendiği için herkes tarafından kullanılabilir. Decentraland, oyuncular tarafından kullanımını ne kadar sınırlamak istese de, içeriğin kendisi kullanıcılar tarafından keşfedilebilir.

Decentraland (MANA) ile ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Söz konusu kripto paralar olunca günlük kripto para haberleri, yaklaşan etkinliklerin ve sıcak gelişmelerin takibi çok önemli. Decentraland (MANA) haberleri, sıcak gelişmeleri, yaklaşan etkinlikleri ve çok daha fazlasını Coinkolik.com’dan takip edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner