Yükleniyor...

DeFi Gözdesi LEND, 2020 Yılında Yüzde 5000 Artarken Şimdi Kritik Bir Eşikte

Aave, Ethereum'un DeFi ekosisteminde kısa sürede amiral gemisi haline geldi.

DeFi Gozdesi LEND 2020 Yilinda Yuzde 5000 Artarken Simdi Kritik Bir Esikte

Aave, Ethereum’un DeFi ekosisteminde kısa sürede amiral gemisi haline geldi. Kullanıcıların stabilcoin’ler gibi kripto para varlıklarını ödünç alabilecekleri ve verebilecekleri merkeziyetsiz para piyasası, şu anda sözleşmelerde 1 milyar doların üzerinde değere sahip. Defi Pulse’a göre Aave, toplam kilitli değeri ile üçüncü büyük Ethereum protokoldür.

Merkeziyetsiz finansta amiral gemisi bir ürün olsa da Aave protokolü tamamen merkeziyetsiz değildir.

Protokolün yönetişimi, yani hareket ettiği yön; büyük ölçüde protokolün uygulanmasının arkasındaki kuruluş tarafından dikte edilmiştir. Elbette, kullanıcılar bir değişiklik isterlerse fikirlerini çevrimiçi olarak dile getirebilirler, ancak perakende kullanıcıların katılmasına izin veren resmi bir yönetim yapısı yoktur.

Aavenomics, En İyi Ethereum DeFi Protokolünü Destekleyerek Kullanıma Sunuluyor

25 Eylül’de Aave ekibinin yaptığı bir duyuruda “Aave Yönetişim resmi olarak ana ağda ve topluluğa karar yetkisi veriyor!” Bu açıklama, başarılı olduğu kanıtlanan Ropsten ve Kovan test ağlarındaki bir yönetim döneminden sonra geliyor.

İlk öneri, Aavenomics’i etkinleştirerek Aave Ekosisteminin yeni yönetim simgesi haline getirmektir. Bu, kullanıcılara AAVE için 100: 1 oranında LEND ticareti yapma fırsatı verecek ve kripto para birimine DeFi ekosistemindeki diğer birçok token’a daha yakın bir fiyat verecek.

Topluluk, bu geçişi özetleyen AIP1 üzerinde anlaşırsa, “Güvenlik Madenciliği” adı verilen yeni bir sistem etkinleştirilecektir. Modül, kullanıcıların “protokolü güvence altına almaları karşılığında Güvenlik Teşviki (SI) olarak AAVE kazanmalarına” olanak tanır. Bu, halihazırda üçüncü en büyük DeFi protokolü olmasına rağmen, Aave’nin getiri çiftçiliğine ilk girişine işaret ediyor.

LEND İçin Aave’den Oylama

Oylama, bu güncellemenin etkinleştirilmesi lehine çoktan değişti.

Şimdiye kadarki 55.000.000 oyların %100’ü lehe olurken; neredeyse 65 milyonluk yeter sayı eşiğine ulaşıyor.

LEND Gelişime Olumlu Tepki Veriyor

Aavenomics’in açıklandığı gün, piyasa bunu DeFi krpto parası için güçlü bir adım olarak gördüğünden kripto para yüzde 20’yi aştı.

Muhtemelen Aavenomics’in aktivasyonu, Bitcoin veya Ethereum fiyatlarında bir düşüşü engelleyecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner