Yükleniyor...

DeFi günlük hacmi 7 ayın en düşük seviyesinde!

Kripto veri platformu DefiLlama'ya göre, tüm DeFi piyasası işlem hacmin 1 Ocak'tan bu yana en düşük değere geldi.

DeFi haberi

Kripto veri platformu DefiLlama’ya göre, tüm DeFi piyasası işlem hacmin 1 Ocak’tan bu yana en düşük değere geldi.

BTC tarafında 31.800 dolardan başlayan kesintisiz düşüş, birçok veriyi etkilemeye devam ediyor. Bu durumdan özellikle de DeFi sektörü büyük oranda etkilendi. Kripto endüstrisine yönelik veri paylaşımlarıyla öne çıkan DefiLlama, DeFi pazaranın son 7 ayın dip seviyesinde olduğunu açıkladı.

Ekran Resmi 2023 07 26 16.10.22

Toplam kilitli değerde büyük düşüş yaşandı

Tüm DeFi protokollerinde tutulan sermaye miktarını ölçen toplam kilitli değer (TVL), sektörün düşen varlık fiyatlarına karşı yönünü değiştirememesi nedeniyle Temmuz ayında 45,3 milyar dolardan 42,9 milyar dolara düştü. Bu dönemde Ethereum (ETH) 1.920$’dan 1.850 dolara düşerken, Bitcoin (BTC) 31.500 dolar direncini kıramayarak 29.000 doların altına fitil attı.

BTC’nin değer kaybından en çok etkilenen alanlardan biri olan DeFi, 42,9 milyar dolara gelerek yalnızca kendi alanında değil, sektör bazında tehlikeleri barındırıyor. Bu tarafta düşüş eğilimli devam eden veriler, ilerki günlerde DeFi kökenli projeleri ve şirketleri doğrudan etkileyecektir. Bu durumda ise doğal olarak kripto endüstrisi negatif etkilenebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner