Yükleniyor...

DeFi Piyasa Değeri 15 Milyar Doları Aştı

Coin Gecko verilerine göre DeFi'ın veya merkezi olmayan finansmanın toplam piyasa değeri şu anda 15 milyar dolar.

defi scaled

Coin Gecko verilerine göre DeFi’ın veya merkezi olmayan finansmanın toplam piyasa değeri şu anda 15 milyar dolar.

Yaşanan bu büyüme kripto para piyasası için şaşırtıcı oldu. 9 Ağustos’ta DeFi’nin piyasa değeri 11 milyar dolara erişti. 12 Ağustos’a kadar 13 milyar dolara ulaştı. Ve şimdi dört gün sonra 15 milyar doları buluyor. Bugün itibariyle DeFi’nin piyasa değeri 15,1 milyar dolar.

Elbette bu büyük artış, DeFi’nin piyasa değerinin % 49,2’sinden sorumlu olan Chainlink’e (LINK) dayanıyor. Chainlink her hafta sonu yükseliyor gibi görünüyor ve bu hafta sonu, 24 saatin altında yaklaşık % 13’lük büyük bir fiyat artışı yaşadı. Chainlink şu anda piyasa değeri açısından en büyük beşinci kripto para birimi konumunda bulunuyor.

Kilitlenen Toplam Değer de Arttı

Açık olmak gerekirse: piyasa değeri, bir token arzının fiyatı ile çarpılması anlamına gelir. Toplam DeFi piyasa değeri, DeFi ile ilgili tüm piyasa sınırlarının artmasıdır. Bu, DeFi’deki “kilitli toplam değerden” (TVL) farklıdır; bu, DeFi akıllı sözleşmelerinde kilitlenen kripto miktarına atıfta bulunan bir istatistiktir – popüler olanların çoğu, gözetim dışı borç verme protokolleridir. DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer, cuma günü 5 milyar dolardan 6 milyar dolara yaklaştı.

DeFi’nin hem piyasa değerinde hem de toplam değerde devam eden yükselişi, mevcut boğa koşusunun sona ermediğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner