Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Hashrate Yeniden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Blockchain.

bitcoin hashrate tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasti

Blockchain.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in hashrate’i, sessiz sedasız tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 127.289 EH/ s seviyesine tırmandı.

bitcoin hashrate

Bir önceki en yüksek seviye olan 126.91 EH/s seviyesi 30 Temmuz tarihinde kayıtlara geçmişti ve bu yükseliş ile birlikte lider kripto varlık %15’ten fazla değer kazancı elde etmişti.

Daha sonraları hashrate, 6 Ağustos tarihine kadar 120 EH/s seviyesinin altına düştü ve bu düşüş ile birlikte BTC fiyatında da bir durulma yaşandı.

Hashrate’de yaşanan bu yükselişin önemli olmasının bir sebebi de madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain’in ASIC’lerin teslimatını geciktirmesine rağmen gerçekleşmesi. Genel olarak baktığımızda Bitcoin’in işlem gücü bu yıl içerisinde %76.4’ün üzerinde artış gerçekleştirdi.

Bu durum kripto piyasasının korkulu rüyası olan %51 saldırısına karşın ağın daha da dirençli olduğu anlamına geliyor. Zorluk ne kadar yükselirse, tek bir bloğu çıkarmak için harcanan güç de o derece yükselir. Bu da sınırlı arzı olan Bitcoin’in fiyatına doğrudan etki eden metrikler arasında yer alıyor.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 11.827 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner