Yükleniyor...

Chainlink (LINK) 20 Dolar Sınırına Dayandı!

Son zamanların en popüler kripto para birimlerinden birisi olan Chainlink (LINK), hızlı yükselişine devam ediyor.

chainlink link 20 dolar sinirina dayandi

Son zamanların en popüler kripto para birimlerinden birisi olan Chainlink (LINK), hızlı yükselişine devam ediyor. Son 24 saatte yaklaşık yüzde 15 oranında artış gösteren altcoin, yazının yazıldığı sırada 19.40 dolardan  işlem görüyordu. CoinMarketCap verilerine göre LINK, bugün tüm zamanların en yüksek değeri olan 19,85 dolara ulaştı. Birçok analist ve yatırımcı büyük bir heyecanla LINK’in bir sonraki adımını bekliyor.

chainlink link coinmarketcap
Kaynak: CoinMarketCap

LINK Neden Yükselişe Geçti?

Bildiğiniz üzere Chainlink (LINK), zaten birkaç haftadır yükselişini devam ettiriyordu. Önceki gün internet ünlüsü David Portnoy, Winklevoss ikizleriyle bir araya geldi ve hem Bitcoin (BTC) hem de LINK’e yatırım yaptı. Fenomen dün de bir tweet atarak, LINK’e olan desteğini dile getirdi. Portnoy’un bu yatırımı ve tweet’i LINK’in biraz olsun hareketlenmesini sağladı.

LINK’in yeni bir ATH’ye ulaşması, analistlerde 20 dolarlık beklentiye yol açtı. Daha önce de belirttiğimiz gibi Chainlink (LINK), kripto para yatırımcılarının son birkaç haftadır ilgisinin artmasının ardından, piyasa değeri bakımından ilk sırada yer alan 5 kripto para birimine katılmıştı. Şu anda yaklaşık 19.52 dolar değerinde olan altcoin, 4.55 dolar civarında işlem gördüğü 1 Temmuz 2020’den bu yana yaklaşık %420 oranında değer kazandı. Chainlink, 20 dolarlık sınıra yaklaşıyor ve piyasa değerine göre sıralanan en değerli kripto para birimleri içinde beş numaralı konumda yerini sağlamlaştırıyor.

LINK’in, yeni ATH’sini kaydetmesinin ardından analistler popüler altcoin’in 20 doları aşmasının sadece bir zaman  meselesi olduğunu ifade ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner