Yükleniyor...

DeFi Platformu dYdX Kendi Token’ını Başlatıyor, Büyük Bir Airdrop Düzenliyor

DeFi marjin ticareti platformu dYdX kendi token’ını piyasaya sürüyor.

defi platformu dydx kendi tokenini baslatiyor buyuk bir airdrop duzenliyor

DeFi marjin ticareti platformu dYdX kendi token’ını piyasaya sürüyor. Token protokolün nasıl gelişeceğine karar vermek için kullanılacak.

Önceki yönetim token’ı lansmanlarına benzer şekilde ilk kaynağın bir kısmı, protokolün belirli koşulları karşılayan geçmiş kullanıcılarına dağıtılacak. Bu durumda arzın %7.5’i önceki dYdX kullanıcılarına gidecek. Token dağıtımı beş yıllık bir süre boyunca gerçekleşecek. 

Bu, büyük bir merkeziyetsiz finans yapısından gelen dikkate değer bir lansman. Bir anlamda, her ikisi de yönetim yapılarını kullanıcı tabanlarına geriye dönük airdrop yoluyla dağıtan Uniswap (UNI) ve Compound (COMP) gibi projelerin ayak izlerini takip ediyor.

Yönetim token’ı, protokolün gelecekteki yönüne karar vermek için kullanılacak ve token sahipleri, yeni özellikler eklemek için tekliflere oy verebilecek. Bu, yeni başlatılan yönetim sisteminde gerçekleşecek. Ekip konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“DYDX, her biri dYdX’in gelecekteki büyümesini ve merkeziyetsizliğini sağlamak için tasarlanmış, yönetim, ödüller ve stake etme etrafında sağlam bir ekosistem sağlıyor ve bu da kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sağlıyor.”

Derneğin internet sitesine göre, toplam arzın ek %5’i, “katkıda bulunan hibeler, topluluk girişimleri, likidite madenciliği ve diğer programlar aracılığıyla sürekli olarak dağıtılarak” bir Ar-Ge fonlamasını finanse etmek için kullanılacak. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner