Yükleniyor...

Dell ve NVIDIA Ortaklığıyla Yeni Yapay Zeka Girişimi!

Teknoloji devleri Dell Technologies ve NVIDIA, ortak yapay zeka girişimi Project Helix'i duyurdu.

NVIDIA Dell yapay zeka

Teknoloji devleri Dell Technologies ve NVIDIA, ortak yapay zeka girişimi Project Helix‘i duyurdu.

Teknoloji sektörünün küresel devleri Dell Technologies ve NVIDIA, yapay zeka konusunda ortak hareket ediyor. İki şirket, işletmelerin daha hızlı ve güvenli müşteri hizmetleri sunmasına ve pazar incelemesine katkı sağlayan yeni yapay zeka girişimini duyurdu. Ortak proje ayrıca, kurumsal arama ve bir dizi yetenekleri de beraberinde getiriyor.

Dell ve NVIDIA, güvenilirlik sağlayan ve yerinde yapay zeka kullanımı sunan Project Helix‘i tanıttı.

Dell ve NVIDIA, Ortak Yapay Zeka Projesini Tanıttı

Dell ve NVIDIA ortak girişimi, kuruluşların yapay zeka aracılığıyla üretkenlik sağlamasına katkı sağlayacak. Project Helix olarak tanıtılan proje, şirketlere hızlı ve güvenli bir hizmet sunmayı amaçlıyor.

project helix yapay zeka

Project Helix, Dell ve NVIDIA‘nın altyapısına ve yazılımlarına dayanan teknik uzmanlık ile uçtan uca çözümler üretecek. Proje ortakları, kendi verilerini kullanarak üretken yapay zekayı doğru ve sorumlu bir şekilde dağıtmayı hedefliyor.

Dell Technologies Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Operasyonlardan Sorumlu Eş Başkanı Jeff Clarke, Project Helix hakkında şunları söyledi;

Project Helix, işletmelere günümüzde yeterince kullanılmayan büyük miktarda veriden daha hızlı ve güvenli bir şekilde değer elde etmeleri için amaca yönelik yapay zekâ modelleri sunuyor. Ölçeklenebilir ve verimli bir altyapı ile işletmeler, faaliyet gösterdikleri sektörlere yeniden şekil verecek yeni bir üretken yapay zekâ çözümleri akımı yaratabiliyor

Yapılan tanıtıma göre, Project Helix, tümü Dell tarafından sunulan optimize donanım ve yazılımlar ile kurumsal yapay zeka kullanımını kolaylaştırıyor. Üretken yapay zeka kullanımı sağlayan proje, veri gizliliğini koruyor ve verilerin daha yüksek değerli sonuçlara erişmesini sağlıyor.

Project Helix; altyapı sağlama, modelleme, eğitim, ince ayar, uygulama geliştirme ve kullanımdan, çıkarım yapma ve sonuçları düzenlemeye kadar tüm üretken yapay zekâ yaşam döngüsünü destekleyecek. Ayrıca Project Helix, NVIDIA AI Enterprise yazılımını da bünyesinde barındırıyor.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan NVIDIA’in Kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, şunları söyledi;

Üretken yapay zekâ alanındaki inanılmaz ilerlemelerle, işletmelerin daha fazlasını daha az kaynakla yapma talebinin kesiştiği bir dönemdeyiz. Dell Technologies ile iş birliği yaparak, işletmelerin üretken yapay zekâ uygulamaları oluşturmak ve işletmek için kendi verilerini güvenli bir şekilde kullanarak işlerini dönüştürmelerini sağlayan son derece ölçeklenebilir ve verimli bir altyapı tasarladık

Ayrıca, teknoloji devlerinin ortak girişimi olan bu çözümler, işletmelerin işlerini büyütmelerine ve ölçeklendirmelerine yardımcı oluyor. Bu sayede işletmeler, yapay zekâ uygulamalarını hızla dağıtma konusunda projeden büyük destek görebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner