Yükleniyor...

Bitcoin Maksimalisti Yazar, El Salvador’da Danışmanlık Yapacak

Bitcoin Standardı adlı kitabın yazarı Dr Saifedean Ammous, El Salvador Ulusal Bitcoin Ofisi'nin ekonomi danışmanı oldu.

bitcoin el salvador

Bitcoin Standardı adlı kitabın yazarı Dr Saifedean Ammous, El Salvador Ulusal Bitcoin Ofisi‘nin ekonomi danışmanı oldu.

2018 tarihinde Bitcoin Standardı adlı kitabı yazarak popülerlik kazanan Dr. Saifedean Ammous, sık sık Bitcoin maksimalistliğiyle ön plana çıktı. Bitcoin‘in benzersiz olduğunu düşünen Avustralyalı yazar, kariyeri için yeni rotasını El Salvador’a doğru çizdi.

El Salvador Ulusal Bitcoin Ofisi, Ammous‘un çeşitli ekonomi politikalarıyla ilgili danışmanlık yapacağını duyurdu. Bu duyuru, kripto topluluğundan yoğun ilgi gördü.

Bitcoin Standardı Kitabının Yazarı El Salvador’a Danışman Oldu

Bitcoin Standardı kitabının yazarı Dr. Saifedean Ammous, geçtiğimiz gün El Salvador‘un ekonomi danışmanı oldu. Bitcoin maksimalisti, yazdığı ünlü kitabında medeniyetlerin para sistemleri ile değiştiğini gözler önüne serdi. Popüler yazar, yeni görevini El Salvador‘da üstlenecek.

Ülkenin Bitcoin girişimlerine katkı sağlayacak olan Ammous, El Salvador’un Bitcoin politikası hakkında konuştu. Ammous, ülkenin önümüzdeki 5 yıl boyunca Bitcoin alması halinde borçsuz bir konumda olabileceğini belirtti.

2022 yılının kasım ayında kurulan El Salvador Ulusal Bitcoin Ofisi, birçok önemli ismi ekibe dahil ederek çalışmalarını güçlendirmeye devam ediyor. Ekibin son üyesi Ammous, El Salvador’un yerel medya kanalına açıklamalarda bulundu. Ammous, şunları söyledi;

Bitcoin’i benzersiz kılan şey, size yıllar boyunca değer kaybetmeyen güçlü bir varlığa sahip olma fırsatı vermesidir. Zamanla değer kaybeden paranız varsa, biriktirmenin bir anlamı yoktur ve borca ​​girmek mantıklıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner