Yükleniyor...

Demokratlar, Çevre Koruma Ajansı’ndan Daha Fazla Kripto Gözetimi Talep Ediyor

Bir grup ABD Meclis Demokratı, Çevre Koruma Ajansı'na (EPA) gönderdiği mektupta, proof-of-work madenciliğinin daha fazla gözetim altında tutulması çağrısında bulundu.

abd

Bir grup ABD Meclis Demokratı, Çevre Koruma Ajansı’na (EPA) gönderdiği mektupta, proof-of-work madenciliğinin daha fazla gözetim altında tutulması çağrısında bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Demokratlar, “ülke genelinde kripto para madenciliği tesislerinin çevreyi kirlettiğine dair raporlarla ilgili endişeleri” öne sürerek ajanstan olası olumsuz sonuçları araştırmasını istedi.

Gönderilen mektup, özellikle gürültü kirliliğine, donanım değişikliklerinden kaynaklanan elektronik atıklara, sera gazı emisyonlarına ve kömür santrallerinin madencilik operasyonlarını güçlendirmek için yeniden açılmasına dikkat çekiyor.

EPA Yöneticisi Michael Regan’a gönderilen mektup, Kongre Üyesi Jared Huffman tarafından organize edildi. Alexandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib ve Brad Sherman da dahil olmak üzere 20’den fazla temsilci mektubu imzaladı.

Başkan Joe Biden, kripto emrinde EPA’yı kriptonun “yurt içi ve yurt dışında iklim değişikliğiyle mücadele çabalarını engelleme veya ilerletme” potansiyelini araştıracak bir rapor hazırlamakla görevlendirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x