Yükleniyor...

Derecelendirme Devi Açıkladı: Bu Koşul Sağlanırsa Bitcoin 20 Bin Doları Kırar!

Finansal piyasalar üzerine analizler yapan Weiss Ratings, Bitcoin'in 20 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için hisse senetleri ile olan sıkı korelasyonunu sonlandırması gerektiğini belirtiyor.

Derecelendirme Devi Açıkladı Bu Koşul Sağlanırsa Bitcoin 20 Bin Doları Kırar

Finansal piyasalar üzerine analizler yapan Weiss Ratings, Bitcoin’in 20 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için hisse senetleri ile olan sıkı korelasyonunu sonlandırması gerektiğini belirtiyor.

Bitcoin’in 20 Bin Doları Kırması İçin Gereken Şart

Weiss Ratings’in kripto paralar üzerine analiz yapan birimi olan Weiss Crypto Ratings, kripto para endüstrisindeki büyük eğilimleri ve olayları takip ediyor.  Weiss Crypto Ratings Bitcoin’in hisse senetlerinden ayrılması durumunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolarları görebileceğini iddia ediyor. Weiss Crypto Ratings’in konuya yönelik açıklaması şu şekildedir:

Bitcoin’in Hisse Senetlerinden Ayrılması Gerekiyor.

Weiss Crypto Ratings’in ekibi, 12 Mart’ta gerçekleşen ve Kara Perşembe olarak bilinen büyük Bitcoin tasfiyesinden bu yana bu yana kripto topluluğunun zaman zaman tartıştığı bir konuyu ele aldı. Bu konu, Bitcoin’in geleneksel hisse senetleri ile olan sıkı korelasyonudur. Weiss Crypto Ratings, Bitcoin’in 20 bin doları kırmak için hisse senetlerinden ayrışması gerektiğini öne sürüyor.

12 Mart’ta gerçekleşen Kara Perşembe olayından bu yana analistlerin Bitcoin piyasası hakkındaki görüşleri iki kutba ayrıldı. Bazı analist ve uzmanlar, Bitcoin ve hisse senedi grafiklerinin aynı yükseliş ve düşüş eğilimlerini takip ettiğine inanıyor. Bazıları ise Bitcoin’in borsaya bağlı olmadığına inanıyor. Mart ayı sonlarında yayınlanan BitMEX araştırması, Bitcoin ve hisse senetleri arasındaki ilişkinin yeni bir ATH’ye ulaştığını ortaya koydu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner