Yükleniyor...

Deribit, Three Arrows Capital Aleyhine Tasfiye Başvurusu Yaptı

Kripto türev borsası Deribit, İngiliz Virgin Adaları'ndaki bir mahkemede Three Arrows Capital (3AC) aleyhine tasfiye başvurusu yaptı.

deribit three arrows capital aleyhine tasfiye basvurusu baslatti

Kripto türev borsası Deribit, İngiliz Virgin Adaları’ndaki bir mahkemede Three Arrows Capital (3AC) aleyhine tasfiye başvurusu yaptı.

The Block tarafından aktarılan bir habere göre önde gelen kripto türev borsası Deribit, birkaç başka taraf ile birlikte Three Arrows Capital (3AC) aleyhine tasfiye başvurusu yaptı. Deribit, söz konusu tasfiye başvurusunu doğruladı. 

Bloomberg daha önce Blockchain.com’un da şirketin tasfiyesiyle ilgilendiğini yazmıştı. Ancak Deribit, kendisiyle birlikte sürece dahil olan tarafların kimliklerini gizlilik anlaşmaları nedeniyle açıklamadı. Bu nedenle, Blockchain.com’un sürece dahil olup olmadığı bilinmiyor.

Hamle, Deribit’in Three Arrows Capital’ın pozisyonlarını tasfiye eden borsalar arasında olduğunu açıklamasının ardından geldi. Three Arrows aynı zamanda Deribit’in hissedarları arasında yer alıyor. Diğer taraftan BitMEX de Three Arrows’u tasfiye eden borsalar arasında olması ve fonun 6 milyon dolar borcu olmasına rağmen şirket sözcüsünün açıklamasına göre Deribit’in bu başvurusuna katılmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner