Yükleniyor...

KuCoin Nedir? KuCoin Güvenilir mi?

KuCoin Nedir?

kucoin nedir kucoin guvenilir mi

KuCoin Nedir?

Kripto paraların gün geçtikçe daha çok tanınmaya başlamasıyla beraber KuCoin nedir sorusu sıklıkla sorulmaktadır. 

KuCoin, kripto paraların ortaya çıkmasıyla beraber insanlara daha iyi hizmet etme amacıyla kurulmuştur. KuCoin, kripto para ekosisteminde yer alan çok saygın bir borsadır. Diğer borsaların desteklemediği birçok kripto para birimini insanlara sunması nedeniyle “Halkın Borsası” olarak adlandırılmıştır ve burada birçok “Gem Coin” bulmak mümkündür. Kripto borsası yatırımcılara bu anlamda önemli bir hizmet sunmaktadır. 

KuCoin, kripto para satın alma, satma ve trade yapma olanağı sunan dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olup aynı zamanda Dünya’nın en büyük altcoin borsasıdır. 700’den fazla dijital varlık sunan platform şu anda 207 ülkedeki 18 milyon kullanıcısına spot alım-satım, marjin alım-satım, P2P itibari para (fiat) alım-satımı, vadeli işlem alım-satımı, ücretsiz otomatik alım-satım botu, sosyal yatırım platformu, borç alma-verme hizmeti ve staking ile faiz gibi ürün ve hizmetler sağlar.

2022 yılında B serisi öncesi bir turla 150 milyon doların üzerinde yatırım toplayan KuCoin, toplam yatırımları A Turuyla birlikte 170 milyon dolara çıkardı ve toplam 10 milyar dolar değerlemeye ulaştı. KuCoin şu anda CoinMarketCap’e göre en iyi 5 kripto borsasından biri. Forbes ayrıca KuCoin’i 2021’deki En İyi Kripto Borsalarından biri olarak seçti. 2022’de The Ascent, KuCoin’i meraklılar için En İyi Kripto Mobil Uygulaması seçti.

KuCoin Güvenilir mi?

Kripto para borsalarında yaşanan bazı olumsuz durumlar, yatırımcıların borsalarda işlem yapmaya ve para barındırmaya şüpheli yaklaşmasına neden olmaktadır. Fakat KuCoin güvenilir mi sorusuna verilecek cevap kesinlikle evet olacaktır. KuCoin uzun zamandan beri kripto para sektöründe yer alan, güvenilir ve saygın bir kurumdur. Bu zamana kadar kullanıcılarına herhangi bir mağduriyet yaşatmayarak güven kazanmıştır. 

KuCoin’de kullanıcıların tüm hesapları borsa tarafından korunmaktadır. Ayrıca her işlem için özel bir şifre gerekmektedir. Bu nedenle de olumsuz durumlarla karşılaşma riski minimum düzeydedir. Güvenli kripto borsası denildiği zaman akla ilk olarak KuCoin gelmektedir. 

KuCoin, müşterilerini güvende tutmak için çoğu borsanın kullandığı güvenlik önlemlerini sunar. Buna KYC, 2FA ve fonların çoğunu soğuk depodaki sıcak cüzdanlardan uzak tutma da dahildir. Ayrıca KuCoin, fonları kullanıcılar için farklı hesaplara ayırır. Bu, KuCoin hesabınıza erişen API’lerin yalnızca seçtiğiniz hesaplara erişebileceği anlamına gelir.

KuCoin Kampanyası

Kucoin şimdiyse Türkiye’deki kullanıcılarına “KuCoin İşlem Yap ve Kazan Kampanyası” sunmaktadır. Bu kampanya sadece Türkiye’deki kullanıcılara borsanın sadakatini göstermek için özel olarak düzenlenmiştir ve 10.000 USDT ödül havuzu içerir. Etkinlik 28 Haziran’da başladı ve 10 gün boyunca devam edecek. Kampanya 7 Temmuz 2022 (UTC+3) saat 19:00’a kadar sürecek. Etkinliğe katılmak için kampanya sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kucoin hem Türk kullanıcılarına hem de global anlamda tüm kullanıcılarına sürekli olarak farklı kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde borsanın kullanıcıları birçok ödül kazanıyor. Borsada sürekli olarak bu tarz etkinlikler düzenlendiği için Kucoin kampanyaları sayfasını takip ederek bunlardan haberdar olabilirsiniz.

KuCoin Nasıl Üye Olunur?

KuCoin’e üye olmak zamanınızı almayacak oldukça basit birkaç işlemden oluşmaktadır. Sadece bir telefon numarası ve/veya e-postayla borsaya hızlıca kaydolabilir ve hemen kripto para alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz. 

KuCoin’e kaydolarak sizler de özel kampanyalardan yararlanabilir ve yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner