Yükleniyor...

Deutsche Bank, Kripto için Lisans Başvurusunda Bulundu

Almanya'nın 1,4 trilyon dolarlık varlık yöneticisi olan Deutsche Bank, kripto saklama hizmeti sunmak için düzenleyici lisans başvurusunda bulundu.

Fotoram.io 28

Almanya’nın 1,4 trilyon dolarlık varlık yöneticisi olan Deutsche Bank, kripto saklama hizmeti sunmak için düzenleyici lisans başvurusunda bulundu.

Almanya’nın önde gelen bankalarında Deutsche Bank, kripto hizmetlerini genişletmek adına düzenleyici lisans başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Son zamanlarda giderek karmaşık bir hal alan kripto endüstrsine pozitif haber Almanya’dan geldi. Yakın zamanda kripto lisans başvurularıyla ön plana çıkan ülkeler listesine Almanya eklenmiş oldu.

Deutsche Bank’ten Kripto Hamlesi

Deutsche Bank AG, kripto para birimleri gibi dijital varlıklar için bir saklama hizmeti işletmek üzere yasal izin başvurusunda bulundu. Ticari bankacılık birimini yöneten David Lynne Salı günü düzenlediği bir konferansta “Dijital varlıklarımızı ve saklama işimizi geliştiriyoruz” dedi. 

Ek olarak Almanya’nın menkul kıymetler gözlemcisine atıfta bulunarak, “Dijital varlık lisansı için Bafin’e başvurumuzu yaptık” dedi. Lynne, hareketin Deutsche Bank’ın kurumsal bankasındaki ücret gelirini artırmaya yönelik daha geniş bir stratejinin parçası olduğunu belirtti. Ayrıca, Deutsche Bank’ın yatırım kolu DWS Group’un dijital varlıklarla bağlantılı tekliflerden elde edilen geliri artırma çabalarını ortaya koyuyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner