Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Dev Bitcoin ve Kripto Para Borsasına Bir Dava Daha!

Dev Bitcoin ve Kripto Para Borsasına Bir Dava Daha!

ABONE OL:google-news

BitMEX ve kurucuları, kara para aklama ve piyasa manipülasyonu iddiasıyla başka bir davayla daha karşı karşıya.

BitMEX ve kurucuları haraç, kara para aklama ve piyasa manipülasyonunu iddia eden başka bir davayla daha sarsıldı. Moskova’da ikamet eden davacı Dmitry Dolgov, BitMEX’in dahili ticaret masasını doğrudan manipülasyon planlarına katılmakla suçluyor. Davacının avukatı Consensus Law’dan Pavel Pogodin, The Block’a şunları söyledi:

“50 milyon dolarlık cezai tazminat istiyoruz.”

Rusya’nın Moskova kentinde ikamet eden Dmitry Dolgov, davayı Çarşamba günü Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nde açtı. BitMEX’in ana şirketi olan HDR Global Trading Limited’in, borsanın kurucuları Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed ve diğerlerinin haraççılık faaliyetlerinde bulunduklarını ve bunu kolaylaştırdıklarını, “milyarlarca dolar yasadışı kar elde ettiklerini” iddia ediyor.

Suçlular BitMEX’e Akın Etti

Şikayet, BitMEX ve kurucularının Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından yasal suçlamalarla vurulmasından iki hafta sonra geldi. Ve Mayıs ayında açılan ayrı bir davada, Porto Riko şirketi BMA LLC benzer şekilde BitMEX’i haraççılık, kara para aklama ve piyasa manipülasyonu yapmakla suçladı.

188 sayfalık yeni dava, sanıkların KYC veya kara para aklamayı önleme (AML) gereksinimlerini bildiğini ve “tek bir soru sorulmadan herhangi birinden sınırsız para almayı” kabul ettiğini iddia ediyor. Dava, bu gözetim eksikliği nedeniyle, “bilgisayar korsanları, vergi kaçakçıları, para aklayıcılar, kaçakçılar, uyuşturucu satıcılarının tümü, platformu sıcak parayla dolduran BitMEX’e akın ettiğini” iddia ediyor.

Dolgov’un davası ayrıca “BitMEX’in dahili ticaret masası aracılığıyla ve dolaylı olarak piyasa manipülasyonuna ve kara para aklamaya doğrudan katıldığı ve bunlardan finansal olarak faydalandığını” iddia ediyor ve bunun nasıl gerçekleştiğine dair belirli bir örnek de sunuyor. Dolgov, duruşmada kanıtlanacak bir miktarda “önemli zararlara” uğradığını iddia ediyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakThe Block
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,480TakipçilerTakip Et
1,020AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar