Yükleniyor...

Doğru Tahminleriyle Bilinen İsimden 15.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Tahmini

Analist Coiner-Yadox'a göre önde gelen kripto para birimi Bitcoin'de (BTC) yükseliş yakın.

Dogru Tahminleriyle Bilinen Isimden 15.000 Dolarlik Bitcoin BTC Tahmini

Analist Coiner-Yadox’a göre önde gelen kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) yükseliş yakın. Hepimizin takip ettiği gibi Bitcoin, Ağustos ayında 12.500 dolara yükseldikten sonra durgunlaştı. Önde gelen kripto para birimi şu anda orta vadeli aralığın ortasında 11.300 ila 11.400 dolar aralığında işlem görüyor.

Bazıları bu fiyat hareketinin açıkça zirveye yaklaşan bir kripto para birimine ait olduğunu düşünürken, bir analist kripto para biriminin daha yükselmeye hazır olduğunu ifade ediyor. Bu analist, 2008 ayı piyasasında Nasdaq’ın bir fraktalından alıntı yaparak, durumu açıkladı. Coiner-Yadox, geçmişte doğru fraktalleri paylaşan ve Mart çöküşünden sonra Bitcoin’in 10.000 dolar civarına geri döneceğini tahmin eden bir analist.

Bitcoin’de Yükselişin Devam Etmesi Olası

Nasdaq’ı 2000’lerin başından 2010’ların ortalarına kadar Bitcoin ile karşılaştıran fraktal bir analize göre, kripto para birimi önümüzdeki haftalarda yükselişini sürdürmeye hazırlanıyor. Aşağıdaki fraktal karşılaştırmasından görülebileceği gibi, kripto para birimi, 2008’deki büyük durgunluktan sonra Nasdaq ile neredeyse aynı görünüyordu. Fraktal analize göre eğer Bitcoin Nasdaq’ın 2008’den sonra izlediği yolu izlemeye devam ederse, yakında 15.000 dolara doğru güçlü bir ralli yapacak.

nasdaq fraktal bitcoin 15 bin dolar

Bu fraktalı paylaşan analist, Ağustos ayının sonunda Bitcoin’in 9.000 dolara doğru bir düşüş göreceğini tahmin etmişti. Birkaç gün sonra, kripto para birimi dramatik bir şekilde 12.000 doların üzerindeki yüksek seviyelerden 9.800 dolara düştüğünde haklı olduğu kanıtlandı. Aynı analist geçmişte de doğru tahminlerde bulundu ve kripto para biriminin işlem gördüğü 5.000-6.000 dolarlık bölgeden 10.000 dolara çıkışını bildi.

Temel Eğilimlere Göre BTC Yükselecek

Temel eğilimler ayrıca Bitcoin’in önümüzdeki günlerde yükselişine devam edeceğini gösteriyor. Real Vision CEO’su Raoul Pal, geçtiğimiz günlerde Federal Rezerv ve Bitcoin ile ilgili konuşmuş, FED’in deflasyonu durdurmak için her şeyi yapmaya hazır olduğunu dile getirmişti. Pal, şunları söyledi:

“Basitçe ifade edilirse, Powell deflasyon için sıfır tolerans olduğunu gösterdi, bu yüzden onu durdurmak için HER ŞEYİ yapacaklar ve bu iki varlık -Altın ve Bitcoin- için iyi.”

Bilindiği üzere Pal, yakın tarihli bir röportajda, bu makro eğilimler nedeniyle kripto para biriminin önümüzdeki yıllarda 1.000.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner