Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsası DigiByte’ı (DGB) Delist Etti!

TRON projesiyle yakın bağları olduğu iddia edilen ABD merkezli kripto para borsası Poloniex, DigiByte'ı delist ederek marketinden kaldırdı.

Dev Kripto Para Borsası DigiByte Delist Etti

TRON projesiyle yakın bağları olduğu iddia edilen ABD merkezli kripto para borsası Poloniex, DigiByte’ı delist ederek marketinden kaldırdı.

Borsanın delist kararı DigiByte’ın yaratıcısı Jared Tate’in borsayı, TRON kurucusunu ve CEO’su Justin Sun’ı ve Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao’yu sert şekilde eleştirdiği birkaç tweet’inin ardından geldi. DigiByte yaratıcısı Jared Tate, 3 Aralık’ta attığı tweet’inde Sun ve Zhao’yu “sahtekar” olmakla itham etmişti.

Tate, son tweet’inde, hassas kullanıcı verilerinin ‘TRX shill fabrikası’ olarak adlandırdığı Poloniex’in elinde olduğu için üzgün olduğunu belirtti. Poloniex’in resmi Twitter hesabı kısa bir süre sonra buna cevap verdi ve “DigiByte listeleme standartlarımız için yeterli değil” ifadesini kullandı.

Tate, Binance’ın DGB’yi listelemek için 300.000 dolar ve tüm DigiByte’in token arzının yüzde 3’ünü talep ettiğini söyleyerek çarpıcı bir iddiada bulundu. Zhao bu suçlamaya cevap verdi ve “Bence özellikle DGB’nin Binance’ta listelenmesini istemiyor. Bu tür adamlarla zaman kaybetmeyeceksin. Hayatta yapılacak daha ilginç şeyler var. Yoluna devam et.” dedi.

DigiByte’ın delist edilmesi hemen fiyatlara yansıdı ve son 24 saatte yüzde 2,7’den fazla değer kaybetti. CoinMarketCap’in verilerine göre en büyük 55. altcoin DigiByte bu haberin kaleme alındığı sırada 0,006372 dolardan işem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner