Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsasından Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) Yatırımcılarına Müjde!

Dev kripto para borsası Binance, Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve diğer kripto paraları kapsayan Lending programının üçüncü aşamasını duyurdu.

Binance Ripple XRP ve Litecoin LTC

Dev kripto para borsası Binance, Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve diğer kripto paraları kapsayan Lending programının üçüncü aşamasını duyurdu. Lending hizmeti, kripto para borsasına elinizdeki kripto paraları ödünç olarak vermeniz ve ödünç verme süresi karşılığında belirlenen oranlar üzerinden faiz geliri elde etmenizi sağlıyor.

Binance’ın yaptığı açıklamaya göre 11 Eylül 2019’da Binance Lending’in üçüncü aşaması başlatılacak. Hizmetin yeni üyeleri Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) olurken, kullanıcılar kredi sağlamak için Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Tether (USDT), Binance Coin (BNB), Ethereum Classic (ETC) ve USD Coin (USDC) gibi altı altcoin’den birini seçebilecekler. Ayrıca, her bir varlığa olan ilginin yanı sıra ödünç alınabilecek en küçük ve en çok token miktarı da belirlendi.

XRP tarafında her bir kullanıcı hesabının 50.000 XRP’lik bir başlangıç sınırına sahip olması gerekiyor. Toplam limit ise 1.000.000 XRO ve geri ödeme yapma süresi 14 gün. Yıllık faiz oranı yüzde 7 iken, 100 XRP lot büyüklüğüne düşen faiz 0,268493 XRP. Litecoin için ise yıllık faiz oranı yüzde 7 ve 1 LTC için vade sonunda lot başına 0,002684 LTC getiri söz konusu.

Binance Lending ikinci aşamasında yer alan Binance Coin (BNB), Ethereum Classic (ETC), Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) üçüncü aşamada da yer alırken, ikinci aşamada olan Bitcoin (BTC) ve Cardano (ADA) bu aşamada yer almıyor. Bunun yanısıra Binance, ikinci aşamadaki 14 ve 28 gün yerine bu varlıklar için 14 günlük bir kredi geri ödeme süresi belirlemiş durumda.

Binance’e göre, üçüncü etap abonelikleri başvuruların alınma sırasına göre yapılacak ve abonelik süresi 11 Eylül 2019-12 Eylül 2019 arasında gerçekleştirilecek. Faiz hesaplama dönemi 11 Eylül 2019’dan 25 Eylül 2019’a kadarki süreç aralığını kapsayacak.

Binance’ın bu hamlesiyle XRP ve LTC fiyatında bir yükseliş görülebilir. Çünkü belirli bir süre boyunca büyük miktarda LTC ve XRP’nin kilitlenmesi satış baskısının düşmesine neden olacak ve bunun fiyat üzerinde olumlu etkisi olabilir. Fiyatın olumlu yönde etkilenmesi için bir diğer neden ise XRP ve LTC’yi elinde tutan yatırımcı sayısının artması. Böylece düşen arzla birlikte fiyatlar yükselebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner