Anasayfa Bitcoin (BTC) Domino's Pizza'dan Bitcoin Ödüllü Yarışma!

Domino’s Pizza’dan Bitcoin Ödüllü Yarışma!

ABD merkezli uluslararası pizza şirketi Domino’s Pizza 30. yaşını kutlamak için Bitcoin ödüllü yarışma düzenliyor. Yarışmayla verilecek hediye ise 110 bin dolar değerinde. Yarışmayı kazananlar hediyelerini fiat para veya Bitcoin olarak alabilecekler.

Fransa’da düzenlenen yarışma 4 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Yarışmaya katılmak isteyenlerin pizza satın almaları ve yaptıkları alışverişi internet üzerinden kaydettirmeleri gerekiyor.

Peki Bitcoin ile pizzanın yakınlığı nereden geliyor? 2010’un Mayıs ayında Laszlo Hanyecz adındaki bir adam Papa John’un pizzalarının teslimatı için o dönem 41 dolara karşılık gelen 10.000 Bitcoin ödedi. 10.000 Bitcoin’in bugünkü değeri 100 milyon dolardan fazla.

Maliyeti 100 milyon doları aşan pizzalar o kadar konuşulduk ki konuyla ilgili olarak 60 dakikalık bir belgesel dahi çekildi. Bu tarih, o günden bu yana “Bitcoin Pizza Günü” olarak kutlanıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları