Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Dev Kripto Para Borsasının Yöneticilerinin Tutuklandığı İddiası Gündeme Bomba Gibi Düştü!

Dev Kripto Para Borsasının Yöneticilerinin Tutuklandığı İddiası Gündeme Bomba Gibi Düştü!

ABONE OL:google-news

Bir kullanıcı yaklaşık 1 saat önce “Huobi’de neler oluyor?” ifadeleriyle bir tweet attı. Tweet’te yer alan görselde, Huobi’den gerçekleştirilen BTC transferi yer alıyordu. Peki bu neden garip ve neden insanların ilgisini çekti?

Yöneticiler Polis Tarafından Götürüldü

Caijing tarafından aktarılan bilgilere göre 2 Kasım’da Huobi yöneticilerinin polis tarafından götürüldüğü bildirildi.

Whale Alert verileri ise Huobi kaynaklı bir adresin yarım saat içinde Bitfinex adresine yaklaşık 110 milyon USDT aktardığını gösterdi. Bununla beraber yine Huobi’den BTC transferleri de gerçekleştirildi.

75b5bd8a134e16a21da4b0e7c9f13cbe

Bu olayların üstüne yukarıdaki tweet’te Huobi’de normalde yaşanmayan hareketliliklerin yaşandığını gösteriyor. Bu da haliyle kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Çünkü bu durumdan kısa bir süre önce OKEx skandalı yaşanmış, birçok kullanıcı mağdur olmuştu.

Huobi’den Yanıt Geldi

Huobi ise konuyla alakalı olarak hızlı bir açıklama yaparak, yöneticilerin polis tarafından götürüldüğüne dair iddiaları yalanladı. Huobi hem kullanıcılarına özel mesaj atarak hem de Twitter üzerinden iddiaları yalanlayan açıklamalar yaptı.

Huobi’nin resmi Twitter hesabından şu ifadeler kullanıldı:

“Huobi Global herhangi bir sorun olmadan normal bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bir Huobi üst düzey yöneticisinin yerel yetkililer tarafından tutuklandığına dair topluluğumuzda yer alan söylentilerden haberdar olduk. Bu söylentilerin yanlış olduğunu güvenle paylaşabiliriz. Huobi’nin hiçbir yönetim ekibi üyesi tutuklanmadı. Yanlış bilginin yayılmasının kullanıcı varlıklarının güvenliği konusunda endişelere yol açabileceğini anlıyoruz, ancak lütfen varlıklarınızın güvende olduğundan emin olun.”

Sırada Kim Var?

Konuyla alakalı olarak Twitter’da açıklamalarda bulunan kripto para topluluğu üyeleri ise esprili bir dille “Huobi de gitti, tahmin edin sırada kim var? Binance” şeklinde yorumlar yaptı.

Kripto para topluluğunun popüler isimlerinden The Crypto Dog da hala bu konunun nasıl konuşulmadığını anlamadığını dile getirdi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar