Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsasının Yöneticilerinin Tutuklandığı İddiası Gündeme Bomba Gibi Düştü!

Bir kullanıcı yaklaşık 1 saat önce "Huobi'de neler oluyor?

Dev Kripto Para Borsasinin Yoneticilerinin Tutuklandigi Iddiasi Gundeme Bomba Gibi Dustu

Bir kullanıcı yaklaşık 1 saat önce “Huobi’de neler oluyor?” ifadeleriyle bir tweet attı. Tweet’te yer alan görselde, Huobi’den gerçekleştirilen BTC transferi yer alıyordu. Peki bu neden garip ve neden insanların ilgisini çekti?

Yöneticiler Polis Tarafından Götürüldü

Caijing tarafından aktarılan bilgilere göre 2 Kasım’da Huobi yöneticilerinin polis tarafından götürüldüğü bildirildi.

Whale Alert verileri ise Huobi kaynaklı bir adresin yarım saat içinde Bitfinex adresine yaklaşık 110 milyon USDT aktardığını gösterdi. Bununla beraber yine Huobi’den BTC transferleri de gerçekleştirildi.

Bu olayların üstüne yukarıdaki tweet’te Huobi’de normalde yaşanmayan hareketliliklerin yaşandığını gösteriyor. Bu da haliyle kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Çünkü bu durumdan kısa bir süre önce OKEx skandalı yaşanmış, birçok kullanıcı mağdur olmuştu.

Huobi’den Yanıt Geldi

Huobi ise konuyla alakalı olarak hızlı bir açıklama yaparak, yöneticilerin polis tarafından götürüldüğüne dair iddiaları yalanladı. Huobi hem kullanıcılarına özel mesaj atarak hem de Twitter üzerinden iddiaları yalanlayan açıklamalar yaptı.

https://twitter.com/HuobiGlobal/status/1323304275997437952?s=20

Huobi’nin resmi Twitter hesabından şu ifadeler kullanıldı:

“Huobi Global herhangi bir sorun olmadan normal bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bir Huobi üst düzey yöneticisinin yerel yetkililer tarafından tutuklandığına dair topluluğumuzda yer alan söylentilerden haberdar olduk. Bu söylentilerin yanlış olduğunu güvenle paylaşabiliriz. Huobi’nin hiçbir yönetim ekibi üyesi tutuklanmadı. Yanlış bilginin yayılmasının kullanıcı varlıklarının güvenliği konusunda endişelere yol açabileceğini anlıyoruz, ancak lütfen varlıklarınızın güvende olduğundan emin olun.”

Sırada Kim Var?

Konuyla alakalı olarak Twitter’da açıklamalarda bulunan kripto para topluluğu üyeleri ise esprili bir dille “Huobi de gitti, tahmin edin sırada kim var? Binance” şeklinde yorumlar yaptı.

Kripto para topluluğunun popüler isimlerinden The Crypto Dog da hala bu konunun nasıl konuşulmadığını anlamadığını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner