Yükleniyor...

Dev Ödeme Şirketleri Ethereum’u (ETH) İstemiyor

Square ve PayPal gibi ödeme şirketleri Ethereum'u ETH 2.

dev odeme sirketleri ethereumu eth istemiyor

Square ve PayPal gibi ödeme şirketleri Ethereum’u ETH 2.0 güncellemesi çıkmadan önce saf dışı bırakmak için kasıtlı olarak çalışmalar sürdürüyor olabilir.

Kripto para topluluğunda özellikle son günlerde, kripto para piyasasına yatırım yapan şirketlerin neden çoğunlukla Bitcoin’i (BTC) tercih ettiği konuşuluyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan ve ödeme yöntemleri arasında da sıklıklıkla tercih edilen ETH’yi, dev şirketlerin yatırım portföylerine almaması birçok spekülasyonu da beraberinde getirdi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu ödeme şirketi Square, geçtiğimiz hafta 50 milyon dolarlık yeni bir BTC yatırımı yapacağını açıklamıştı. Square’in yaptığı açıklamanın hemen ardından yeni bir ralliye başlayan lider kripto para, 10.500 dolar seviyelerinden 11.400 dolar seviyesine kadar yükselmişti.

Jack Dorsey’in her zaman Bitcoin’i savunması bilinen bir gerçek. Ancak bu önyargının nereden kaynaklandığı tartışma konusu. Ortaya atılan yeni bir teoriye göre, PayPal ve Square, Ethereum’un yeni güncellemesi ETH 2.0 piyasadan çıkmadan önce, kendilerini ana BTC ödeme aracı olarak kabul ettirmek için acele ediyorlar.

“Şu anki teori; Square ve Paypal, Bitcoin yanlısı ve Ethereum’a karşı da oldukça soğuklar. Çünkü BTC için perakende ödeme yolu olmak istiyorlar.”

Bu teori, Square’in CashApp ödemeleri için ETH ekleme konusundaki isteksizliğinin kötü bir yatırım kararı olduğu söyleyen DTC Capital CTO’su Spencer Noon’un açıklamalarını da fazlasıyla destekliyor.

Ödeme Ağı Olarak Ethereum Daha Fazla Avantaj Sunuyor

Kripto para gözlemcisi Ari Paul geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden Paypal’ın muhtemelen yıl sonuna kadar BTC desteğini başlatacağını açıklamıştı. BTC ile birlikte ETH’yi listelemeyen Square ve PayPal, merkezi olmayan bir ödeme sistemi olarak daha fazla avantaj sunan Ethereum’un önüne geçmek için çaba gösteriyorlar.

“Ethereum, PayPal ve Square’i ortadan kaldırabilecek finansal alternatifler sağladığı için, şirketler platformlarında ETH’ye yer vermek istemiyorlar.”

Square’in BTC satın almasından sonra, birçok kripto para yatırımcısı, ETH’nin piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para olması ve yılbaşından beri en iyi performans gösteren altcoin olmasına rağmen dışlanmasını eleştiriyorlar. Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’de, geçtiğimiz günlerde ödemeler için ETH kullanmanın birçok avantajı olduğunun açıklamıştı.

“Ödemeler için daha fazla insan Ethereum kullanmalı. Ethereum kullanmanın en güzel yanı, ETH’yi kabul etmiyor olsanız bile birçok farklı kripto para çözümleri ile işlem yapabilir olmanız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner