Yükleniyor...

Dev şirketin CEO’sundan çarpıcı yorum: “Bu coin’ler güçlenecek!”

Galaxy Digital'in kurucusu ve CEO'su Mike Novogratz Bitcoin'in (BTC) kısa vadedeki olası fiyat hareketlerini yorumladı.

galaxy digital ceo kripto

Galaxy Digital‘in kurucusu ve CEOsu Mike Novogratz Bitcoin’in (BTC) kısa vadedeki olası fiyat hareketlerini yorumladı.

Galaxy Digital’in 1. çeyrek kazancı hakkında konuşan Novogratz, kripto piyasalarının şu anda bir “akümüle aşamasında” olduğunu söyledi ve fiyatların bu çeyreğin sonuna doğru daha yüksek seviyelere çıkacağını öngördü.

Bitcoin, Ethereum ve Solana güçlenecek. Bu ne anlama gelir? Bu muhtemelen bir sonraki döngüye kada Bitcoin, 55.000 dolar ile 75.000 dolar arasında bir yerde olacağı anlamına geliyor, bir sonraki süreç bizi daha yükseğe çıkaracak” dedi.

Spot Bitcoin ETF‘leri kurumsal yatırımcıların yoğun talebiyle piyasaya çıkmıştı. İlk zamanlarında ETF’ler 13,9 milyar dolardan fazla hacim elde etti, ancak son aylarda BTC fiyatındaki büyük bir düşüş nedeniyle girişler önemli ölçüde azaldı.

bitcoin analist kripto1

Kripto paralarda işler kızışıyor!

TradingView verilerine göre Bitcoin, 13 Mart’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.700 dolardan yüzde 16,5 düştü.

Novogratz, spot Bitcoin ETF’lerine yönelik azalan girişlerden çok da endişeli olmadığını ve geleneksel finans kurumları arasında daha geniş bir benimsenme eğilimine dikkat çekti. Galaxy Digital ve model firması Invesco, BTCO kodunu taşıyan kendi spot Bitcoin ETF’lerini yayınlıyor. Fon, kuruluşundan bu yana yalnızca 268 milyon dolarlık giriş kayıtlara geçti; bu gelişme, Grayscale Bitcoin Trust hariç tüm fonlar arasında ikinci en düşük toplam giriş oldu.

Novogratz, fiyat hareketini yönlendiren unsurların çoğunun önümüzdeki birkaç ay boyunca devam edeceğini söyledi ve kripto piyasası fiyat hareketinin ilerlemesi için çeşitli istatistiklere baktı.

Galaxy Digital CEO’su , ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını düşürmeye başladığında veya alternatif olarak yaklaşan ABD başkanlık seçimlerinden olumlu bir sonuç gördüğümüzde kripto varlık fiyatlarının toparlanmaya başlayabileceğini söyledi.Novogratz, “Seçimi atlattık ve seçimin öyle ya da böyle kripto düzenleme ortamına netlik getireceğini düşünüyorum” dedi.

Bunlara ek olarak, Galaxy Digital, ilk çeyrekte 2023’ün son çeyreğine göre yüzde 40 artışla 421,7 milyon dolar net gelir elde etti. Gelir, madencilik faaliyetlerinden elde edilen rekor gelir ve yönetim ücretleriyle desteklendi.

bitcoin analist kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner