Yükleniyor...

Yeni çıkan token’larda memecoin rüzgarı

Nisan ayının başından bu yana bir milyondan fazla token üretildi.

en cok dusen bes altcoin

Nisan ayının başından bu yana bir milyondan fazla token üretildi. Ethereum’da 370.000’den fazla yeni token ortaya çıkarken, Solana’da çoğu memecoin olmak üzere 640.000’den fazla yeni token piyasaya sürüldü. 

1 Nisan’dan bu yana Ethereum ağında 372.642 yeni token piyasaya sürüldü ve bunların yüzde 88’i Coinbase’in 2. katman blockchain tabanında üretildi. Katman-2 ağı, yeni memecoin’lere talep gösteren degenlerin favori durağı oldu.

en cok yukselen bes altcoin

Kripto piyasasının kötü gidişatına rağmen hareketlilik sürüyor!

Coinbase direktörü Conor Grogan, 14 Mayıs’ta X’e yazdığı bir gönderide benzer bir rakama atıfta bulunarak 2015 ile 2023 arasında Ethereum’da oluşturulan token sayısının iki katı olduğunu belirtti. L2beat‘e göre Base’de kilitlenen toplam değer (TVL) 2024’ün başından bu yana yüzde 630 civarında arttı. 

Bu arada, analitik platformu Step Finance‘in verilerine göre Solana‘da aynı zaman diliminde 643.227 yeni token oluşturuldu. Solana merkezli memecoin platformu Pump.fun‘da başlatılan yeni token’lerin sayısını takip eden Dune Analytics kontrol paneline göre, Solana’da piyasaya sürülen toplam 643.000 yeni tokenin 466.914’ü memecoin’di.

CoinMarketCap, çoğu memecoin olmak üzere son 30 gün içinde platformuna eklediği en yeni 500 token’i listeliyor. Kripto analiz platformu CoinGecko, toplam piyasa değeri 52,7 milyar dolar olan 600’den fazla koinin listelendiği bir memecoin kategorisine sahip.

Grogan‘ın X gönderisi, kripto topluluğundan bir dizi olumsuz tepkiye yol açtı; birçok kişi memecoin’lerin kripto değerleri üzerinde bir bela olduğunu iddia etti.

Bir yorumcu, dolandırıcılıkların ve rugpull olaylarının çoğalması nedeniyle bunu olumsuz olarak nitelendirdi. Bunun daha büyük yasal projelere kullanılabilecek gerçek para olduğunu söylediler ve eklediler: “Bunun yerine, artık onu itibari paraya çevirecek dolandırıcının elinde.” Bir diğer kesim ise yeni memecoin sayısındaki artışı, platformların botlarıyla ilişkilendirdi.

veri kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner