Yükleniyor...

Ethereum ile katman-2 rüzgarı: 30 milyar dolar TVL

Ethereum'un (ETH) güçlü ilerleyişi ile öne çıkan katman-2 projelerinde toplam kilitli varlık (TVL) 30 milyar dolara yaklaştı.

arbitrum optimism ethereum

Ethereum’un (ETH) güçlü ilerleyişi ile öne çıkan katman-2 projelerinde toplam kilitli varlık (TVL) 30 milyar dolara yaklaştı.

Altcoin’lerin lideri olarak görülen Ethereum (ETH), günden güne ipleri eline alıyor. ETH, 3 bin 270 dolara ulaştı. ETH’deki yükseliş, birçok altcoin’in pozitif ayrışmasını sağladı.

Ethereum’un Dencun güncellemesi yaklaşırken zirveye oynaması, en çok katman-2 projelerini etkiledi. Arbitrum ve Optimism gibi katman-2 projeleri, potansiyel yükseliş sinyaliyle para girişlerine tanıklık etti.

ethereum katman 2 tvl

Ethereum öncülüğünde katman-2 projeleri büyüyor

Verilere göre, katman-2 projelerindeki toplam kilitli varlık (TVL) miktarı 30 milyar dolara yaklaştı. Bu TVL’nin yüzde 45’ini ise Arbitrum (ARB) oluşturdu.

Wu Blockchain’in derlediği habere göre, katman-2 projelerinin TVL miktarı son bir haftada yüzde 9 büyüdü. 30 milyar dolara yaklaşan TVL’nin yüzde 45’ini Arbitrum (ARB) sırtladı. Arbitrum’un TVL’si 13,26 milyar dolar seviyesinde.

Arbitrum’dan sonra katman-2 yükünü Optimism (OP) üstlendi. Optimism TVL miktarı 7,57 milyar dolara ulaştı. Listenin en sürpriz ismi ise üçüncü sırayı ele geçiren Manta Pasific oldu. Manta Network’ün katman-2 ağı Manta Pasific, 1,89 milyar dolar TVL’ye erişti.

Son günlerin en popüler katman-2 projesi StarkNet, kısa sürede katman-2 liginde üst sıralara çıktı. StarkNet, 1,36 milyar dolar TVL ile dikkatleri üzerine çekti.

Ethereum’un Dencun güncellemesini 13 Mart tarihinde gerçekleştireceği tahmin ediliyor. Kripto uzmanları, Dencun sonrası katman-2 projelerinin işlem ücretlerinin ucuzlayacağını ve bu gelişmeyle birlikte ufak çaplı katman-2 boğası yaşanacağını iddia ediyor. Uzmanların radarında ise Arbitrum (ARB) yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner