Yükleniyor...

Dev Yatırım Yönetimi Şirketinin Kurucu Ortağına Göre Bitcoin (BTC) Yetersiz Bir Varlık

Net değeri 18.

Ray Dalio Lambastes Bitcoin

Net değeri 18.7 milyar doları aşan Bridgewater Associates’ın kurucu ortağı Ray Dalio Lambastes, Bitcoin’e bir türlü ısınamadı. Amerikalı yatırımcı İsviçre’nin Davos kentinde CNBC’e verdiği son röportajında en büyük kripto para biriminin ne bir değişim aracı ne de bir değer deposu olmadığını ve kendi başına bir para olarak kabul edilmeyeceğini söyledi.

Paranın değişim aracı ve değer deposu olmak üzere iki amacı olduğunu ifade eden Lambastes, Bitcoin’in şu anda bu iki durumdan da yoksun olduğunu belirtti. ABD Doları’nın önde gelen eleştirmenlerinden biri olan Lambastes, nakitin çöp olduğunun altını çizerek, yatırımcıların tüm nakitlerini tek bir sepete koymamalarını öneriyor ve bu konuda şunları söylüyor:

Nakit çöptür. Nakitten kurtulun. Hala nakit olarak çok para var.

Lambastes’e göre yatırımcılar için en iyi seçenek altın olabilir. Bu ayın başlarında Bridgewater Associates’den Greg Jensen, altın fiyatının bu yıl 2.000 dolara fırlayabileceği tahmininde bulunmuş, sarı metalin dünyanın yeni rezerv para birimi haline gelebileceğini ve böylece dolarların yerini alabileceğini öne sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner