Yükleniyor...

Cardano (ADA) Hard Fork Duyurusu Sonrası Yükselişe Geçti

Altcoin'lerin büyük çoğunluğu ve özellikle bazıları uzun zamandan sonra yükselmeye başladı.

Cardano ADA Hard Fork Duyurusuyla Yükselişe Geçerek Altcoin Sezonunu Açıyor

Altcoin’lerin büyük çoğunluğu ve özellikle bazıları uzun zamandan sonra yükselmeye başladı. Hafta sonunda başarısız olan Bitcoin’den sonra fiyatlar düştü ve piyasa resmen ezildi. Ancak bugün altcoin boğaları harekete geçmiş gibi gözüküyor ve Cardano (ADA) için ayrı bir rüzgar esiyor.

Cardano (ADA) Yükselişi Başladı

CoinMarketCap’in verilerine göre son 24 saatte yüzde 7’den fazla değer kazanan Cardano’da işler iyi gidiyor. Ayrıca altcoin’ler son 48 saat içinde büyük oranda düşüş yaşayan Bitcoin’e rağmen yükseliş eğilimindeler. Bitcoin sadece düşmekle kalmıyor aynı zamanda piyasa hakimiyetini de önemli ölçüde kaybediyor.

2020’de bazı üst altcoin’ler Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Bu durum 2019 yılının ikinci yarısından beri beklenen altcoin sezonunun nihayet geldiğinin göstergesi olabilir. Geçen hafta, altcoinler çift haneli olarak değerlerini artırdılar ve bu performans karşısında Bitcoin geride kaldı. Sonuç olarak yatırımcıların parası Bitcoin’den uzaklaşıp altcoin’lere kaydı ve en büyük kripto paranın piyasa hakimiyetin yavaş yavaş düştüğünü gördük. Son birkaç saat içinde de aynı eğilim gözlemlendi. Altcoin’ler, Bitcoin yerinde sayarken ve baskınlığı düşerken yukarı doğru ivmelenmeye başladılar.

Cardano (ADA) İlk 10 Doğru Gidiyor

En büyük 50 kripto para arasında yüzde 7’lik bir artış yaşayan Cardano, böyle devam ederse bir sıra önünde bulunan Stellar’ı (XLM) geçip ilk ona girebilir. Son birkaç aydır Cardano, Stellar, Tron ve Monero arasında devam eden ilk 10 mücadelesi var ve bu sebeple en büyük 10. kripto para olma ünvanına sahip olan kripto para sürekli değişiyor.

Cardano’nun Yaklaşan Hard Forku

Cardano, şimdilik en azından 10. pozisyonu almaya yakın görünüyor. Bu sıçrama Cardano CEO’su Charles Hoskinson tarafından yapılan bir duyurudan sonra gerçekleşti. Hoskinson, kripto parada Şubat ayının ortasında hard fork gerçekleştireceğini duyurdu. Hard fork’un Cardano’nun fikir birliği algoritmasında bir güncelleme getirecek.

Hoskinson’a göre fork altyapısı çoktan tamamlanmış durumda ve ortaklardan onay bekleniyor. Hard fork, Cardano boğalarını oyunda tutabilecek gelişmelerden sadece biri olarak gözüküyor. Proje, önümüzdeki aylar ve yıllar için daha fazla gelişme vaat ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner