Anasayfa Haberler Ripple Davayı Kazanırsa XRP'nin Fiyatı Ne Kadar Yükselebilir? İşte Analist Görüşleri

Ripple Davayı Kazanırsa XRP’nin Fiyatı Ne Kadar Yükselebilir? İşte Analist Görüşleri

Ripple’ın XRP’si son birkaç aydır oldukça önemli bir psikolojik destek olan 0,30 dolar seviyesinin altına işlem görüyor. Ripple’a açılan davada, şirketin kayıtsız menkul kıymet satışı yapıldığı iddia ediliyor ve söz konusu dava yatırımcıları ürkütüyor.

XRP’nin sınıflandırmasıyla ilgili bu karışıklık muhtemelen bazı potansiyel yatırımcıları varlığa karşı ön yargılı olmasına sebep oluyor. Peki ya Ripple devam eden davayı kazanırsa XRP’nin fiyatı ne kadar yükselebilir?

Ripple (XRP) için Dev Boğa Senaryosu

XRP son zamanlarda düşük seviyelerden 0,24 dolara kadar çıktı ancak gri alanda kalmaya devam ediyor. CFTC yetkilileri Ether’in bir emtia olduğunu kamuoyuna açıklamış olsalar da XRP’nin statüsü üzerinde rahatsız edici derecede sessizler.

Bazı XRP taraftarları, XRP’nin bir emtia ilan edilmesi durumunda XRP fiyatının 589 dolara kadar çıkacağını düşünüyor. Bununla birlikte böyle bir tahmin onu destekleyecek sağlam bir gösterge olmadığından pek dikkate değer görülmüyor.

Bir başka XRP taraftarı Jungle Inc, uluslararası ödemelerin çoğunun yakın gelecekte XRP ile yapılacağı düşüncesiyle XRP’nin fiyatının 692 dolara ulaşacağına inanıyor. Şu anda, günlük yapılan sınır ötesi ödemelerin değeri 10 trilyon dolardan fazla. Inc’e göre bu sınır ötesi ödemelerin çoğu XRP üzerinden yapılmaya başlanırsa XRP’nin fiyatı büyük olasılıkla yüzde 2000 artış yaşayarak 692 dolar çıkacak.

Ripple’ın başında hâlâ bir menkul kıymet davası bulunuyor. 2019’un Aralık ayında San Francisco merkezli Blockchain şirketi davanın düşmesi için ABD Bölge Mahkemesine başvuruda bulundu ancak Yargıç Phyllis J. Hamilton beklendiği gibi 15 Ocak’ta bir karara varmadı. Buna rağmen Ripple’ın CTO’su David Schwartz kısa süre önce yasal sorunları sıkıntı etmediğini söyleyerek avukatlarına güvendiklerini açıkladı.

Ripple’ın (XRP)  Kısa Vadeli Görünümü

Daha gerçekçi konuşmak gerekirse Ripple davayı kazanırsa ve ABD mahkemesi XRP’yi bir emtia ilan ederse dijital varlığın fiyatı 0,47 dolar seviyelerine geri dönebilir ve devamında şimdilik son derece zor gözüken 1 dolarlık bölgeye gelinebilir.

Bu arada, kripto para analisti CryptoGainz, yakın zamanda XRP’nin BTC bazında 0,00003715’te doğru bir ralli başlatabileceğini belirtti ve bu önemli yukarı doğru hareketin önümüzdeki haftalarda görülebileceğini gösteren bir grafik paylaştı.

CryptoGainz’in XRP’nin yakın gelecekte büyük kazançlar elde etmeye hazır olduğuna inanan tek analist olmadığını belirtmek gerekiyor. Kripto para analisti CJ, XRP’nin yakında 0,40 dolarlık bölgeye doğru bir hareketi tetikleyebilecek orta kademe dengesinin (EQ) üzerine çıkmasını bekliyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

2 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
197TakipçilerTakip Et
12,171TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar