Yükleniyor...

Devasa transferler ile dikkat çeken Ripple’da (XRP) son durum ne?

Endişe yaratan onchain verileriyle gündeme gelen Ripple (XRP) volatil saatler yaşıyor.

xrp

Endişe yaratan onchain verileriyle gündeme gelen Ripple (XRP) volatil saatler yaşıyor.

Son zamanlarda pek çok manipülatif haber ile piyasayı sallayan XRP teknik bakımdan da hareketli bir süreç geçiriyor. Birkaç gündür inanılmaz transfer işlemleriyle dikkatleri üzerine çeken popüler coin, özellikle de yatırımcısını beklenti içine soktu. Başta major coin’ler olmak üzere altcoin piyasasının büyük bir kısmına oranla zayıf kalan XRP hangi fiyatları test edebilir? XRP adına hangi fiyat seviyelerinin takibi kritik öneme sahip?

Esas direnç bölgesine adım adım ilerliyor!

Geçtiğimiz günlerde ETF‘lere yönelik gelen fud haberler ile birlikte 0,50 dolara iğne atan XRP hızlı bir şekilde toparladı. İlk olarak minör destek seviyelerinde akümüle olan major coin, daha sonrasında ufak bir atak yaparak kritik bir direnç alanını gözüne kestirdi. Yavaş yavaş 0,62 – 0,63 dolar aralığına yönel XRP bu bölgenin hacimli kırılımı halinde sırasıyla 0,6421 – 0,6679 – 0,6962 doları test edebilir.

Başta SEC olmak üzere XRP’ye dair negatif söylemlerin artması, BTC’nin rotasını aşağı çevirmesi veya BTC dominansının tekrardan yüzde 55’e tırmanması, XRP’deki satış baskısını artıracaktır. Böyle bir senaryoda ilk olarak sırasıyla 0,5650 – 0,5468 – 0,5277 ve 0,50 dolara düşüşler gelebilir. 0,50 doların kaybedildiği takdirde ise yeni bir satış dalgası başlayabilir.

Ekran Resmi 2024 01 15 16.17.36

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner