Yükleniyor...

deVere CEO’su: “Bitcoin (BTC) Ana Akım Olarak Sağlam Bir Hale Geldi”

Bitcoin (BTC) bu hafta yeni bir ATH seviyesi belirleyerek, kripto topluluğunu son derece mutlu etti.

Nigel Green

Bitcoin (BTC) bu hafta yeni bir ATH seviyesi belirleyerek, kripto topluluğunu son derece mutlu etti. 12 milyar dolarlık deVere CEO’sunun da gözü tekrardan Bitcoin’e çevrildi.

CEO Nigel Green’e göre yeni rekor Bitcoin’i ana akım olarak daha sağlam hale getirdi. Green ayrıca, yatırımcıların kripto varlıkları potföylerine dahil etmeyi düşünmesi gerektiğini belirtti.

Yukarıya Doğru Hareket Devam Edecek

Nigel Green, piyasanın geri kalanı Temmuz 2021’de düşüş yaşarken, varlığın yeni bir ATH seviyesine ulaşacağını ön görmüştü. Green bu tahmininde haklı çıktı. Bunda SEC’in ETF onayının büyük bir etkisi söz konusu.

ProShares’in Bitcoin Strateji Fonu, yalnızca iki gün içerisinde 1 milyar dolarlık AUM’ye ulaştı ve bunu başaran en hızlı ETF olmayı başardı.

Green rallinin devam etmesi için beş sebep sıraladı:

Green’e göre ilk neden düzenleyicilerin devreye girmesiyle Bitcoin’in diğer kriptolara nazaran “tanrısal statüye” sahil olabileceğini söylüyor.

İkinci neden olarak erken dönemde riske giren yatırımcıların büyük karlar elde ettiğini ve buradan pay almak isteyen şirketlerin dahil olmasını gösterdi.

Üçüncü olarak da Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood gibi ünlülerin kriptoya itibar kazandırmalarını işaret ediyor.

Dördüncü olarak kripto değeri arttıkça, kurumsal yatırımcıların daha da fazla iştahlı hale geleceğini öne çıkarıyor.

Son olarak kripto varlıkların ve özellikle Bitcoin’in iş yapma, işlem yapma ve varlık yönetimini toptan değiştirmesini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner